Abu Dhabi: Dąbrowski umacnia prowadzenie w klasie Open - Motogen.pl

Marek Dąbrowski zajął siódme miejsce na drugim etapie rajdu Abu Dhabi Desert Challenge. Jednocześnie zawodnik Orlen Team był ponownie najszybszy w klasie Open, w której zdecydowanie prowadzi z osiemnastominutową przewagą. Jakub Przygoński linię mety drugiego etapu przekroczył jako ósmy, a Jacek Czachor był jedenasty.

 

Podczas rajdu Abu Dhabi Desert Challenge rozpoczęło się prawdziwe pustynne ściganie. Dzisiaj zawodnicy mieli do pokonania 413 km po kopnych piaskach i olbrzymich wydmach, pośród których pasły się utrudniające przejazd wielbłądy. To zwierzęta właśnie najbardziej przeszkadzały dziś Kubie Przygońskiemu, który walczy o pierwszą trójkę. Po etapie jest na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów i traci do lidera Hiszpana Marca Comy zaledwie 3’54 sekundy.

 

„Jechałem jako jeden z pierwszych zawodników. Wystartowałem w grupie z Markiem Comą i Palem Ullevalseterem. Czasem prowadziłem i wytyczałem trasę, czasem jechałem za nimi. Przez cały etap manewrowaliśmy między stadami wielbłądów, które oczekiwały na nas pomiędzy wydmami. Odcinek był bardzo szybki. Olbrzymie wydmy i strome, długie podjazdy i zjazdy. Miałem drobne kłopoty techniczne, ale poradziłem sobie z nimi. Jestem blisko czołówki i zamierzam walczyć o podium na tych zawodach” – komentował Kuba Przygoński.

 

Bliski czołówki jest również doskonale jadący Marek Dąbrowski, który prowadzi w klasyfikacji motocykli powyżej 450 ccm, a w generalce jest dziewiąty.

 

„Przez cały odcinek utrzymywałem się za szybko jadącym Davidem Fretigne. Nadaliśmy naprawdę szybkie tempo. Wypracowałem kolejne osiem minut przewagi nad moim najbliższym rywalem i umocniłem się na prowadzeniu. Mam nadzieję, że nie nadwyrężyłem się przez tak szybką jazdę, a do jutra uda mi się zregenerować by móc ponownie atakować” – dodał Marek Dąbrowski.

 

Dobrym tempem jedzie również kapitan zespołu, Jacek Czachor, który po dwóch dniach jest na jedenastym miejscu.

 

Wyniki Etapu II Abu Dhabi Desert Challenge:

1. Sunderland 04:10:15
2. Faria +3’17
3. Ullevalseter +5’28
4. Verhoeven +5’58
5. West +7’40
6. Fretigne +7’53
7. Dąbrowski +10’53
8. Przygoński +11’46
9. Rodrigues +12’03
10. Coma +13’11
11. Czachor +16’49

 

Klasyfikacja generalna po etapie II:

1. Coma 5h51’43;
2. West +2’22;
3. Rodrigues +2’44;
4. Przygoński +3’54;

9.Dąbrowski +14’09;
…;
11. Czachor + 20’17

 

Relację z rywalizacji zawodników Orlen Team można oglądać codziennie w kronikach rajdu na TVP1 lub w głównym wydaniu Wiadomości Sportowych.