Z prądem nad wodę. BMW CE04 Vagabund Moto Concept to surferskie cacko - Motogen.pl

Motocykle z deskami surfingowymi to żadna nowość, jednak jak dotąd nikt nie wpadł, by deskę taką przypiąć do elektrycznego skutera. Aż do teraz, bo powstał CE04 Vagabund Moto Concept.

CE04 to skuter elektryczny, który od początku projektowano pod kątem uniwersalności zastosowań i użyteczności w mieście. Widać to po modułowej konstrukcji, ale też po ciekawych patentach, takich jak schowek na kask, czy płaska kanapa, na której z powodzeniem zmieszczą się i wysocy, i niscy kierowcy.

Od początku projektu BMW nie ukrywało, że w kwestii modyfikacji i propozycji wersji specjalnych liczy na kreatywność tunerów. Jeden z takich artystów – Vagabund Moto – zaproponował wersję CE04 przystosowaną do przewozu deski surfingowej. BMW CE 04 Vagabund Moto Concept ma nie tylko ciekawą, kojarzącą się z surfingiem kolorystykę, ale znajdziemy tutaj także sporo elementów, które dodają projektowi luźnego stylu. Pierwszy przykład – uśmiechnięta buźka na piaście przedniego koła ma swoją kontynuację na szkłach kierunkowskazów.

W tylnej części kanapy znalazł się funkcjonalny kufer centralny, który powiększa przestrzeń bagażową. Możesz tam schować gadżety niezbędne do surfowania, albo kilka przekąsek na piknik. Oczywiście integralną częścią projektu jest specjalny uchwyt wraz z deską surfingową.

Mechanicznie to nadal standardowa wersja CE04 – moc maksymalna to 42 KM, a przyspieszenie od zera do 100 km/h wynosi 2,6 s. Na jednym ładowaniu przejedziesz tym skuterem około 130 km. Jeśli dysponujesz odpowiednią ładowarką, możesz naładować akumulatory od zera do 80% w nieco ponad godzinę.

W tym projekcie personalizacji bardzo ważne było dla nas podkreślenie ogromnej różnorodności BMW CE 04. Jednocześnie miał to być pojazd, który spodoba się szczególnie młodym, sportowym ludziom w środowisku miejskim i nadal będzie odpowiedni dla każdego typu klienta. Świeży, nowoczesny design CE 04 jest szczególnie zgodny z aspiracjami do sportowego stylu życia – dodaje Oliver Balzer, szef BMW Motorrad Austria.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany