Yamaha YZF-R1, Kawasaki Ninja H2 i BMW R nineT Scrambler z nagrodami iF Design Award - Motogen.pl

iF Product Design Award to nagrody przyznawane od 1954 roku przez iF International Forum Design. W konkursie biorą udział również producenci z branży motoryzacyjnej. W ubiegłym roku na liście laureatów były motocykle BMW S1000RR, BMW R1200RS, BMW R1200R, BMW C evolution oraz Yamaha MT-07.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się trzy motocykle. Pierwszy z nich to najnowsza generacja Yamahy YZF-R1. Nagroda zostałą przyznana pod względem estetyki, innowacji oraz dopasowania do marki. W przypadku estetyki zwrócono uwagę na agresywny przód, który przez wielu jest utożsamiany z płaszczką albo Iron Manem. Jeśli chodzi o innowacje, to uwagę zwrócono przede wszystkim na zaawansowany system telemetrii.

Kolejnym motocyklem jest Kawasaki Ninja H2, która ma co prawda mniej imponujące osiągi od swojej torowej siostry – H2R, ale nadal powoduje szybsze bicie serca. Agresywny wygląd i silnik doładowany kompresorem zapewniły motocyklowi miejsce wśród laureatów iF Design Award 2016 za estetykę, dopasowanie do marki i innowacje.

Trzecim motocyklem na liście jest BMW R nineT Scrambler, który łączy nowoczesne technologie z klasycznym wyglądem. Jest to drugi model w rodzinie R nineT. Zwrócono uwagę przede wszystkim na jego surowy styl, który odznacza się ograniczeniem liczby detali do minimum. Motocykl został nagrodzony za wykonanie, dopasowanie do marki oraz dopasowanie do grupy docelowej.

Wśród akcesoriów nagrodzono tylko jeden produkt – nawigację TomTom Rider 400. Produkt trzymał wyróżnienie za estetykę, ergonomię i dopasowanie do grupy docelowej.

Gala iF Design Award 2016 odbędzie się 26 lutego. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na ifworlddesignguide.com.

 

Czy zgadzacie się z werdyktem jurorów? Które z motocyklowych nowości są według Was najładniejsze?

Autor: Wojciech Grzesiak