WSBK 2016: Tom Sykes ponownie zgarnia wszystko na Donington Park - Motogen.pl

Można śmiało powiedzieć, że w drugim wyścigu Superbike na torze Donington Park każdy zasłużył na swoje miejsce. Tom Sykes dzielnie pędził do przodu broniąc się przez Jonathanem Rea. Rea przypuścił atak na 5 okrążeń przed końcem. Udało mu się wyprzedzić Sykes’a, ale chwilę później wyjechał za szeroko w zakręcie i Sykes powrócił na prowadzenie. Rea próbował go jeszcze kąsać, ale Tom wycisnął resztki sił ze swojego organizmu i swojej maszyny i na dwóch ostatnich okrążeniach zbudował przewagę ponad dwóch sekund.

Za nimi, w podobnym stylu walczyli Chaz Davies i Lorenzo Savadori oraz Leona Camier i Nicky Hayden. Davies w końcu uciekł od Savadoriego, a Hayden musiał poddać się zawodnikowi jadącemu na motocyklu MV Agusta F4. Ciekawie było również na tyłach pierwszej dziesiątki, gdzie jechała czwórka w składzie Giugliano, VD Mark, Brookes i Beaubier i właśnie w takiej kolejności przekroczyli oni linię mety mieszcząc się w nieco ponad dwóch sekundach.

II wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Tom Sykes
2. Jonathan Rea +2,017
3. Chaz Davies +4,437
4. Lorenzo Savadori +6,423
5. Leon Camier +11,808

Jonathan Rea pozostaje na czele klasyfikacji generalnej i po rundzie na Donington Park ma 293 punkty. Tom Sykes powrócił na drugą pozycję i ma 237 punktów. Chaz Davies przez pechową sobotę spadł na trzecią pozycję i traci 6 punktów do Sykes’a.

Autor: Wojciech Grzesiak