WSBK 2016: Tom Sykes niepokonany na Donington Park - Motogen.pl

Tom Sykes był najszybszy w kwalifikacjach ustanawiając nowy rekord toru – 1’26,712. Do pierwszego rzędu dostali się również Chaz Davies i Lorenzo Savadori, a za nimi startowali Jonathan Rea, Davide Giugliano i Jordi Torres.

Początek wyścigu to doskonały start czwórki w składzie Davies, Giugliano, Rea i Sykes. Davies wysunął się na prowadzenie i utrzymywał pierwsze miejsce aż do szóstego okrążenia, kiedy wypadł z toru i spadł na 16. pozycję. Okrążenie później Jonathan Rea przebijając biegi wbił neutral i musiał wyprostować motocykl w zakręcie, co kosztowało go utratę możliwości walki o zwycięstwo. Na czele wyścigu pozostali Sykes i Giugliano.

Davies odrabiał straty i kiedy udało mu się wrócić do pierwszej dziesiątki, ponownie wypadł z toru i tym razem już nie wrócił do wyścigu. Jonathan Rea cały czas podążał na trzecim miejscu. Sykes w końcu przypuścił udany atak na Giugliano zatrzaskując mu drzwi i wypracowując przewagę prawie trzech sekund. Niedziela na Donington Park będzie emocjonująca.

I wyścig Superbike – pierwsza piątka:
1. Tom Sykes
2. Davide Giugliano +2,869
3. Jonathan Rea +9,808
4. Leon Camier +13,747
5. Nicky Hayden +14,007

Autor: Wojciech Grzesiak