WSBK 2014: Donington Park - Motogen.pl

W klasie Superbike przed własną publicznością o utrzymanie pierwszego miejsca w generalce będzie walczył Jonathan Rea, który ma na koncie 139 punktów po tym, jak zdominował poprzednią rundę na torze Imola. Zaledwie cztery punkty traci do niego Tom Sykes, który w tym sezonie broni tytułu mistrzowskiego. Na trzecim miejscu z 123 punktami znajduje się Sylvain Guintoli.

W Supersport na pierwszym miejscu również jest zawodnik jadący na Hondzie – Michael Vd Mark, który zdobył 65 punktów. Taki sam wynik ma znajdujący się na drugim miejscu Florian Marino, który jedzie na Kawasaki. Trzecie miejsce należy do Lorenza Zanettiego. Zanetti traci do obu zawodników 16 punktów.

W pucharze Superstock 1000 pierwsze dwa miejsca należą do zawodników jadących na Ducati. Prowadzi Leandro Mercado z 52 punktami, a za nim znajduje się Ondrej Jezek z 45 punktami. Trzecie miejsce zajmuje jadący na Kawasaki Lorenzo Savadori z 33 punktami. Na jego pozycję polują Kevin Valk (32 pkt.) i  Matthieu Lussiana (31 pkt.), którzy również startują na motocyklach Kawasaki.

W europejskich mistrzostwach Superstock 600 prowadzi Niki Tuuli, który dosiada motocykla Yamaha YZF-R6. Tuuli ma na swoim koncie 58 punktów. Dwa punkty traci do niego Marco Faccani z Kawasaki San Carlo Team Italia, który startuje na Kawasaki. Na trzecim miejscu znajduje się jego team partner – Andrea Tucci z 39 punktami na koncie. Zagraża mu jadący na motocyklu Suzuki Wayne Tessels, który również zgromadził 39 punktów.

Na Donington Park wystartują tylko zawodnicy klas Superbike i Supersport. Pierwszy wyścig Superbike w niedzielę o 13:00, a drugi – o 16:00. Pomiędzy nimi o 14:30 wystartują zawodnicy klasy Supersport.

Autor: Wojciech Grzesiak