Tyrol zamyka boczne drogi dla ruchu. Powodem… nowoczesne nawigacje - Motogen.pl

Część bocznych dróg w austriackim Tyrolu będzie zamykana w weekendy dla pojazdów silnikowych. Powód – ograniczenie nadmiernego ruchu, który powodował korki.

Tyrol to jeden z chętniej odwiedzanych regionów Austrii, a jednocześnie ważny węzeł tranzytowy. Tutejsze autostrady często korkują się, a kierowcy szukają wówczas alternatywnych dróg, by ominąć zablokowany ruch. Niestety, efektem ubocznym jest nagły wzrost liczby pojazdów w cichych zwykle miasteczkach. Zjawisko odczuwalne jest szczególnie w weekendy, kiedy wzrasta ruch turystyczny.

W dużej części problem powodują nowoczesne urządzenia nawigacyjne, które, wykrywszy korek, natychmiast wytyczają nową trasę bocznymi drogami. Władze Tyrolu postanowiły wprowadzić okresowe zakazy korzystania z dróg, które kierowcy wykorzystywali do objazdów zakorkowanych części głównych szlaków komunikacyjnych. Decyzja motywowana jest troską o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców miejscowości położonych przy bocznych drogach, które nie są przystosowane do tak ogromnego natężenia ruchu.

Zakazy realizowane będą w ten sposób, że kierowcy samochodów i motocykli nie będą mieli możliwości skorzystania ze zjazdu z głównego szlaku komunikacyjnego. Zakaz nie będzie dotyczyć sytuacji dojazdu do konkretnej miejscowości, wyjazdu z niej oraz ruchu lokalnego. Zakazy obowiązywać będą od 27 do 29 maja, od 8 do 11 czerwca, od 8 lipca do 10 września w soboty , niedziele i święta od 07:00 do 19:00.

Zamknięcia dróg w Tyrolu 2023

Region Innsbruck – mapa

Region Kufstein – mapa

Region Reutte – mapa

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany