Tragiczny wypadek motocyklisty – Cameron Sinclair - Motogen.pl

Cameron Sinclair walczy o życie po tragicznym wypadku podczas próby wykonania podwójnego backflipa na motocyklu. Australijski motocyklista przebywa w stanie ciężkim w szpitalu w Madrycie.

 
W piątek podczas zawodów FMX Red Bull X-Fighters w stolicy Hiszpanii Cam Sinclair nie dokręcił do końca podwójnego backflipa (salta w tył na motocyklu) i z wielką siłą uderzył w ziemię. Służby medyczne natychmiast przetransportowały nieprzytomnego, lecz oddychającego motocyklistę w stanie krytycznym do szpitala.

 
Lekarze stwierdzili złamany bark, złamaną kość policzkową, pękniętą wątrobę oraz stłuczenie mózgu. Sinclair przeszedł natychmiast operację, która zapobiegła dalszemu krwotokowi wewnętrznemu. Zawodnik przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej.

Obecnie jego stan jest ciężki, ale stabilny, Cameron oddycha samodzielnie, reaguje na polecenia lekarzy i rodziny. Neurochirurdzy stwierdzili krwotok wewnątrz jego mózgu, który może być odpowiedzialny za to, że Sinclair nie może prawidłowo poruszać prawymi kończynami.

Stan zdrowia zawodnika ma szansę na poprawę w najbliższym czasie. Będziemy Was o tym informować.

W przeddzień wypadku ten zawodnik teamu Metal Mulisha wykonał double backflipa dwukrotnie.

PS Ciężko mi pisać o tym wypadku, ponieważ widziałem go na własne oczy… Dlatego zdecydowałem się na publikację dopiero, gdy stan Camerona się poprawi.

Poniżej znajdziecie film z wypadku.