Saleta i Badziak wracają do Poznania - Motogen.pl

Po dwóch rundach w Czechach, zawodnicy zespołu Suzuki POLand POSITION, Przemek Saleta i Adam Badziak, powracają na tor w Poznaniu, gdzie w ten weekend odbędzie się czwarta runda motocyklowych Mistrzostw Polski.

Saleta sprawdza postępy

To właśnie w Poznaniu, w maju, były bokser, Przemek Saleta, rozpoczynał swoją przygodę z wyścigami motocyklowymi, stając na starcie klasy Pretendent, za sterami swojego Suzuki GSX-R1000K9.

41-latek natychmiast połknął bakcyla i po udanym debiucie, postanowił wystartować także w dwóch kolejnych rundach, które odbyły się na czeskich torach w Brnie i Moście. Jako, że klasa Pretendent ściga się tylko w Polsce, w Czechach Saleta musiał wystartować w bardziej zaawansowanej kategorii Rookie.

Przemek, który poprzez swoje starty promuje wyścigi motocyklowe jako bezpieczną alternatywę dla szybkiej jazdy po ulicach, postanowił wykorzystać zdobyte do tej pory doświadczenie i w najbliższy weekend w Poznaniu raz jeszcze wystartować w kategorii Pretendent. Tym sposobem były Mistrz Świata w kick-boxingu będzie mógł w praktyce przekonać się jak dużych dokonał postępów, a jednocześnie spróbować powalczyć o czołowe pozycje.

Przemek Saleta
Dzięki wyścigom motocyklowym stałem się także lepszym motocyklistą na ulicy i choć prawo jazdy kategorii A mam od lat, przez ostatnich kilka tygodni nauczyłem się bardzo wiele. Mam nadzieję, że najbliższy weekend w Poznaniu będzie dla mnie kolejną cenną lekcją, a przy tym okazją do sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. Wiem, co mogę jeszcze poprawić i już nie mogę doczekać się pierwszego treningu. Jednocześnie zapraszam zarówno wszystkich motocyklistów, jak i fanów wyścigów, do odwiedzenia toru Poznań i namiotu Suzuki POLand POSITION w najbliższy weekend.

Badziak nie odpuszcza

Po trudnym początku sezonu, w trakcie którego musiał zmagać się z kontuzją, Adam Badziak jest wyjątkowo zmotywowany, aby do ostatniego wyścigu walczyć o swój kolejny tytuł Mistrza Polski.

32-latek znajduje się co prawda na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej, ze sporą stratą do lidera klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000, doświadczonego Francuza Gwena Giabbani, ale jest w wyśmienitej formie i w najbliższy weekend nie zamierza poddawać się bez walki.

Na półmetku sezonu, w niedzielę priorytetem Badziaka będzie awans na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej i zredukowanie straty do Giabbaniego, ale, choć nie będzie do łatwe, zawodnik zespołu Suzuki POLand POSITION jest wyjątkowo zmotywowany.

Zadanie ułatwi Adamowi fakt, iż podczas czwartej rundy sezonu, w najbliższy weekend na torze w Poznaniu odbędą się aż dwa wyścigi klasy Superstock 1000, co oznacza podwójną pulę punktową do zdobycia.

Adam Badziak
Początek sezonu nie był idealny, ale moja kontuzja to już historia. Od kilku tygodni bardzo intensywnie przygotowuję się do startów i jestem w bardzo dobrej formie. W Czechach udało mi się także optymalnie ustawić moje Suzuki, dlatego w najbliższy weekend chcę walczyć o zwycięstwo. Gwen to bardzo szybki rywal, to w końcu Mistrz Świata, ale walka z nim nie jest niemożliwa. Doskonale znam tor Poznań i postaram się tą wiedzę wykorzystać w najbliższy weekend. Przemka również czeka długi weekend, ale jestem przekonany, że będzie się dobrze bawił.

Harmonogram weekendu i relacje TV

Treningi przed czwartą rundą WMMP na torze w Poznaniu rozpoczną się już w czwartek, a pierwsze wyścigi wystartują w sobotę. To właśnie Adam Badziak i połączona stawka Superstock 1000 i Superbike jako pierwsi ustawią się na starcie. Pierwszy z pięciu sobotnich wyścigów rozpocznie się o godzinie 14:45 i będzie liczył szesnaście okrążeń. Klasa Pretendent w sobotę pojedzie jako ostatnia, o godzinie 17:55 i na dystansie siedmiu kółek.

Wyścigowa niedziela rozpocznie się o godzinie 11:00 od wyścigu markowego pucharu Suzuki GSX-R Cup. Drugi wyścig Superstock 1000/Superbike znów rozpocznie się o godzinie 14:45 i będzie liczył szesnaście kółek.

Wstęp na tor w trakcie weekendu jest darmowy (parking dla samochodów i motocykli na terenie toru płatny) i warto go odwiedzić, bowiem do rywalizacji w dziewięciu klasach zgłosiło się łącznie ponad dwustu zawodników. Półgodzinne podsumowanie rundy obejrzeć będzie można w środę, piątego sierpnia, o godzinie 21:10, na kanale Polsat Sport.

Więcej o motocyklach Suzuki