Ryan Villopoto vs The World- RV planuje podbój Europy! - Motogen.pl

Decyzja o startach w MXGP podjęta przez Villopoto jest nadzieję dla fanów z USA na pierwszy od ponad 20 lat tytuł mistrza MXGP dla amerykańskiego zawodnika. Na nieco ponad jeden miesiąc przed inauguracją nowego sezonu (28 kwietnia – GP Kataru), RV imponował formą, pokonując z niesamowitą prędkością kolejne okrążenia na Glen Helen Raceway. Po treningu Villopoto usiadł wraz ekipą Monstera i opowiedział nam o swojej wyprawie w świat, w ramach której weźmie udział w 18 wyścigach w 16 krajach.

 

 

’Ciężko pracuję i chcę wygrywać, dam z siebie wszystko, żeby tak było’ – mówi RV, pierwszy zawodnik od 58 lat, który spróbuje do swoich mistrzowskich tytułów wywalczonych w AMA Supercross dołożyć również tytuł Motocrossowego Mistrza Świata. Amerykanin liczy także na wzrost zainteresowania cyklem MXGP w swoim kraju.

 

’Myślę, że ci z fanów, którzy śledzili moje występy w Ameryce przez ostatnich dziewięć lat, będą teraz mieli komu kibicować w Mistrzostwach Świata i wzrośnie zainteresowanie MXGP w USA’ – tłumaczy RV.

 

 

Więcej o motocyklach Kawasaki</a