Rajd Tunezji: Orlen Team w czołówce - Motogen.pl

Motocykliści Orlen Team zajęli wysokie pozycje podczas pierwszego etapu Rajdu Tunezji, drugiej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Świata FIM. Na liczącym 263 kilometry etapie Jakub Przygoński był trzeci, Jacek Czachor czwarty, a Marek Dąbrowski piąty i jednocześnie najszybszy w klasie Open.

 

Kuba Przygoński do etapu przystąpił nie w pełni sił. Od dwóch dni walczy z zapaleniem oskrzeli. Mimo tego osiągnął bardzo dobry etapowy czas, a jego strata do lidera Heldera Rodriguesa wynosi zaledwie 3’15.

 

„Mam problemy zdrowotne i za sobą dwie nieprzespane noce. Biorę mnóstwo lekarstw i mam nadzieję, że niebawem odzyskam formę. Dzisiejszy odcinek pojechałem mimo to w miarę dobrze. To był dla mnie również pierwszy OS, na czterysta pięćdziesiątce, na którym występowały partie kamieniste. Motocykl sprawował się tam rewelacyjnie, da się nim jechać naprawdę szybko i dobrze się prowadzi” – mówił Kuba Przygoński.

 

„Zjechałem z trasy i straciłem około minuty. Spodziewałem się łatwiejszego OSu na sam początek rajdu, organizator wytyczył jednak bardzo ciężką fizycznie trasę. Poszło dobrze i jest wysoka pozycja” – dodał Marek Dąbrowski.

 

Jacek Czachor uległ niegroźnej wywrotce. Koło jego motocykla ugrzęzło w kopnej wydmie i zawodnik Orlen Team przeleciał przez kierownicę. Szybko się podniósł i wrócił do stawki, jednak operacja wydobywania motocykla z wydmy okazała się bardzo wyczerpująca.

 

„Dobrze nawigowałem i utrzymywałem niezłe tempo. Odcinek był bardzo trudny. Było dużo nawianego piachu na szlak. Na jednej z wydm miałem niegroźny wypadek. Motocykl obrócił się do góry kołami, a ja wpadłem twarzą w piach. Ziarnka były wszędzie. Pozbierałem się szybko i pojechałem dalej. Tutaj trzeba bardzo uważać, gdyż wydmy są niewysokie i niejednokrotnie się urywają. Trzeba też uważać kiedy jedzie się z niedużymi prędkościami. Piach jest miałki i łatwo o zakopanie przedniego koła, a to najczęściej kończy się wypadkiem” – dodał Jacek Czachor.

 

Wyniki po I etapie Rajdu Tunezji

1. Rodrigues 3:52’01
2. Lopez +3’09
3. Przygoński +3’15
4. Czachor +16’22
5. Dąbrowski +18’15

 

Relację z rywalizacji zawodników Orlen Team można oglądać codziennie w kronikach rajdu na TVP1 lub w głównym wydaniu Wiadomości Sportowych.