Pirelli i Ducati stworzyły specjalną edycję modelu Scrambler - Motogen.pl

Dzięki silnym powiązaniom firmy zdecydowały się na współpracę również w aspekcie artystycznym, powołując Vibrazioni® Art Design, by razem stworzyć dzieło sztuki wśród jednośladów.

„SC-rumble” został wyprodukowany, jako specjalna edycja motocykla stworzona zaledwie w jednym egzemplarzu. W oparciu o model, na bazie którego został stworzony Scrambler, po obu stronach zbiornika paliwa zamontowano nakładki z gumy, w których wycięto laserem wzór bieżnika fabrycznych opon oraz logo Ducati Scrambler.

“SC-Rumble” autorstwa Vibrazioni® Art Design zostanie zaprezentowany prasie 22 maja podczas London Bike Shed imprezy poświęconej specjalnym motocyklom. Publiczność będzie mogła podziwiać je w sobotę 23 i niedzielę 24 maja. Następnie ze stolicy Wielkiej Brytanii “SC-Rumble” wyruszy w trasę, której celem będzie francuskie miasto Biarritz, gdzie weźmie udział w wydarzeniu “Wheels and Waves” w dniach 11-14 czerwca. Każdy, kto chce śledzić podróż Ducati Scrambler dokumentowaną codziennie na Facebooku ma taką możliwość na fanpage’u Ducati Scrambler www.facebook.com/scramblerducati oraz na fanpage’u Pirelli www.facebook.com/pirellimoto.

Vibrazioni® Art Design od razu podjął się projektu Pirelli i Ducatti, co doprowadziło do powstania „SC-Rumble”. Nazwa tej specjalnej edycji odzwierciedla pierwotny charakter Ducati Scrambler, podkreślając nową, bardziej wojowniczą osobowość i jego upodobanie do zakurzonych dróg gruntowych.

„SC-rumble” w fabrycznym wyposażeniu otrzymało opony Pirelli MT 60™ RS zamontowane na solidnych felgach. Fabryczna rama została skrócona z tyłu i cała oryginalna nadbudowa została usunięta na rzecz ramy połączonej z przetworzonych blaszanych pojemników przemysłowych, ręcznie kutych i kształtowanych z zachowaniem oryginalnych kolorów. Cała rama została następnie pomalowana bezbarwnym błyszczacym lakierem poliuretanowym, by nadać całości blasku i gładkości w dotyku.

Górna owiewka, podobnie jak panele boczne, wykonana została z ręcznie ukształtowanego aluminium. Reflektor wykonano z kawałków aluminium, z soczewką wewnątrz której zamontowano światło LED inspirowane fabrycznym reflektorem Ducati Scrambler. Rura wydechowa inspirowana jest dedykowanym do tego motocykla modelem Termignoni z ręcznie wykonywanym tłumikiem.

„SC-rumble” ma dekoracje na jednym z boków zbiornika w postaci ręcznie malowanego napisu Ducati Scrambler, z drugiej strony zbiornika zaś wyciętą laserem w gumowej nakładce fakturę bieżnika opony Pirelli MT 60 ™ RS umieszczoną na karoserii.

MT 60 ™ RS to opona zaprojektowana przez Pirelli dla Ducati Scrambler, wprowadzona na rynek przez producenta z Borgo Panigale dla wersji Urban Enduro, Full Throttle i klasycznych wersji. Przednie 3,00” x 18” i tylne 5.50’’ x 17’’ koła Ducati Scrambler montowane są wraz z nowymi oponami miejskimi-enduro Pirelli MT 60™ RS 110/80 R18 na przedzie i 180/55 R17 na tyle stworzonymi specjalnie dla modelu Scrambler przy wykorzystaniu unikalnej konstrukcji, która zapewnia doskonałą wydajność w każdym terenie.

MT 60 ™ RS zawsze była referencyjnym produktem w segmencie miejskich enduro dzięki umiejętności łączenia osiągów sportowych na ulicy z trakcją na nieutwardzonych drogach. Opracowując nowe rozmiary dla Ducati dla czterach wersji Scrambler, Pirelli kompletnie przeprojektowało opony MT 60™ RS pod względem specyfikacji i wydajności.  

Scrambler to marka, która oferuje motocykle odzież i spersonalizowane akcesoria. Ducati Scrambler dostępny jest w czterech wersjach Icon, Urban Enduro, Full Throttle i Classic, które są tylko wierzchołkiem góry lodowej potrzeb oczekiwań i gustów różnych typów motocyklistów. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów, każdy może stworzyć własną wersję motocykla Scrambler. Ducati Scrambler to nie motocykl w stylu vintage ale raczej wynik tego, jak słynny motocykl Borgo Panigale wyglądałby dziś, gdyby Ducati nigdy nie zaprzestało jego produkcji.

Vibrazioni® Art Design to firma o wielu obliczach mieszcząca się na włoskiej wsi w regionie Romagnolo, która działa na rynku projektowania, głównie w zakresie dekoracji wnętrz. Vibrazioni® Art Design specjalizuje się w pracach wykonywanych z blachy z odzysku z pojemników przemysłowych z sektora chemicznego, petrochemicznego i spożywczego, ręcznie wykonywanych, inspirowanych starym rzemiosłem. To pozwala im tworzyć bardzo sugestywne produkty ze zrównoważoną mieszanką przeszłości i teraźniejszości na wysokim poziomie estetycznym.