Odblaskowa parada motocyklowa już jutro - Motogen.pl

26 czerwca o godzinie 21.30 w Warszawie wystartuje pierwsza parada motocyklowa w odblaskach. Zbiórka i zakończenie trasy przejazdu: parking przy Dworcu Kolejowym Warszawa Stadion. Zakończenie przejazdu planowane jest około godz. 23.00.

Czy wiesz, że:

 

W Irlandii chcą, aby wszyscy motocykliści używali kamizelki odblaskowej zarówno za dnia, jak i w nocy. [LINK]

Odblaski to temat kontrowersyjny. W naszej redakcji nikt specjalnie nie pała miłością do zakładania na siebie najtańszej kamizelki kupionej na stacji. Na szczęście producenci już od kilku lat zauważyli pewną niszę i obecnie na rynku mamy bardzo dużo ubrań wykonanych z odblaskowych materiałów, często nazywane Fluo – większość testerów MOTOGEN. jeździ właśnie w takich wersjach motocyklowych ubrań.

Tylko w tym roku do naszej redakcji trafiło do testów kilka kasków i ubrań o zwiększonej ilości odblasków, więc będziecie mogli się sami przekonać i przeczytać, że niezły wygląd i bezpieczeństwo wcale nie muszą się wykluczać.

Poniżej możecie przeczytać oficjalny komunikat fundacji na temat tego wydarzenia:

Fundacja Jednym Śladem, chce w atrakcyjnej formie happeningu motocyklowego, uzmysłowić motocyklistom oraz innym niechronionym użytkownikom dróg, jak istotne na drodze jest patrzeć i widzieć oraz pozwolić, aby zobaczyli nas inni. W tym celu, pragniemy zachęcić do używania odblasków podczas poruszania po drogach nocą, ale także w dzień.

 

Odpowiednie ubranie to jeden z czynników, który  daje bezpieczeństwo motocykliście na drodze. Protektory w kurtce i spodniach, odpowiedni materiału uzależniony od warunków pogodowych czy dopasowany kask są niezwykle istotne w doborze odzieży. Jednak należy pamiętać także o elemencie, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale może nawet uratować życie – są to odblaski. Często spotykamy się z reakcją wśród kierowców jednośladów, że jazda w odblaskach nie jest zgodna z ich stylem życia. Jednak my – jako Fundacja Jednym Śladem – promujemy i apelujemy o przewartościowanie swojego  podejścia do życia i ustawienia na pierwszym miejscu ochrony zdrowia i życia, a dopiero na drugim wygląd.

Przytoczymy tu fragment naszego materiału o ubraniach odblaskowych, który możecie przeczytać pod tym linkiem.

Przeprowadzone badania nad przyczynami wypadków z udziałem motocyklistów wskazują jednoznacznie, że osoby noszące elementy odbijające światło są narażone na wypadek o 37% rzadziej niż osoby nie noszące żadnego odblasku. Już sam kask w kolorze białym, jasnym lub pomalowany odblaskową farbą zmniejsza możliwość wzięcia udziału w wypadku od 19 do 24%… przeczytaj więcej.

Naszym zdaniem więc warto. Dlatego MOTOGEN. objął patronatem medialnym to wydarzenie. Już jutro pojawiamy się na miejscu i zdamy Wam relację z pierwszej parady w odblaskach. A czy Waszym zdaniem ubrania odblaskowe mają sens?