Nowy KTM 1090 Adventure? Szpiegowskie zdjęcie zwiastuje kilka ważnych zmian - Motogen.pl

KTM 1090 Adventure nie jest ulubionym motocyklem marketingowców z Mattighofen. Pomarańczowi traktują ten model trochę jako „entry-level”, czyli taki KTM dla początkujących. Elektroniki jest tylko trochę, zaawansowanej mechaniki także. Energia marketingu Ready to Race koncentruje się na modelu 1290 Adventure.

 

Nie jest to jednak przeszkodą, by model 1090 sprzedawał się znakomicie, dlatego KTM już pracuje nad nową wersją tego motocykla – został on przyłapany podczas testów drogowych. Na zdjęciu jak na dłoni widać nieco przeprojektowany kształt owiewek, które teraz lepiej ochronią przed naporem wiatru.

 

 

Niewielkiej zmianie uległ także kształt zbiornika paliwa, który teraz wydaje się bardziej pociągnięty ku dołowi i zabudowany w nowej owiewce. To z kolei umożliwi wysmuklenie motocykla i zamontowanie niższej kanapy. Motocykl dzięki temu zabiegowi powinien stać się także bardziej poręczny.

 

Ciekawie wygląda kształt przedniej owiewki, a konkretnie miejsce pod reflektorem, które wskazuje na możliwość zamontowania radaru aktywnego tempomatu, nad którym KTM pracuje od pewnego czasu. Zapewne nie znajdzie się ona w wyposażeniu standardowym tej wersji, ale w opcji? Czemu nie.

 

Sądząc po prowizorycznej, bądź co bądź zabudowie, KTM nie ma w planach pokazania tej wersji podczas najbliższych targów EICMA. Motocykl pojawi się zapewne w okolicach roku 2020.

 

Więcej o motocyklach KTM