Nail'd – polska zręcznościówka na quadach i motocyklach - Motogen.pl

Twórcy ’Call of Juarez’, studio Techland z Wrocławia, jeszcze w tym roku wypuszczą na rynek nową grę zręcznościową, w której będziemy się ścigać quadami lub motocyklami crossowymi.

Dosiadając jednego z kilkunastu wymyślonych pojazdów, gracz będzie pokonywał różne trasy i walczył o miejsce na podium. Twórcy już zapowiadają, że zróżnicowanie tras i sposobów ich pokonania będzie jednym z największych atutów gry. Budowa tras ma zachęcać graczy do pokonywania ich różnymi sposobami, a twórcy zrezygnowali z tradycyjnej mapy, gdyż mogłaby ona być zbyt nieczytelna; gracz będzie tylko informowany o odległości dzielącej go od mety. Oprócz alternatywnych metod pokonywania trasy będzie ona obfitowała w różnego rodzaju niespodzianki – spadające głazy, trąby powietrzne, lądujące samoloty, skocznie oraz inne  przeszkody.

Na realizm gry wpłynąć mają: możliwość personalizowania swojego zawodnika oraz opcja rozbudowy pojazdu, model zniszczeń – przy niewielkich pojedziemy dalej, przy dużych (np. utracie koła) dalsza jazda nie będzie możliwa, a także zmieniające się warunki pogodowe oraz pory dnia i nocy. Dzięki zaawansowanej grafice (Chrome Engine) Nail’d’ będzie obfitowała w dopracowane tło, m.in. krajobrazy amerykańskich parków narodowych, a wykonywane motocyklem lub quadem tricki będą bardziej realistyczne. Nail’d’ zostanie podzielona na kilka trybów rozgrywki, wśród których znajdzie się także opcja Multiplayer, dzięki której przez sieć grać będzie mogło nawet dwanaście osób. 

Gra, wydana przez Deep Silver, pojawi się na rynku pod koniec tego roku i będzie dostępna w wersjach na konsole Xbox 360, PlayStation 3 oraz na PC.