MotoGP 2016: Bradley Smith będzie jeździł na motocyklu KTM - Motogen.pl

Obecnie Bradley Smith jest zawodnikiem ekipy Monster Yamaha Tech3, ale w przyszłym sezonie zobaczymy go pod nową banderą. Oprócz niego KTM ma jeszcze trzech kierowców testowych, a są nimi Mika Kallio, Alex Hofmann i Randy de Puniet. W ubiegłym sezonie Smith był szósty w klasyfikacji generalnej, a tegoroczny wyścig w Katarze ukończył na ósmym miejscu.

Pit Beirer – dyrektor działu sportowego KTM:

„Nasz projekt na MotoGP rozwija się zgodnie z planem. Zarówno inżynierowie jak i ekipa testowa realizują swoje cele pracując z dwoma motocyklami i zawodnikami testowymi. Podpisanie dwuletniego kontraktu z Bradleyem Smithem to kolejny krok w długiej podróży do MotoGP.

25-letni Braldey Smith jest już czwarty sezon w klasie królewskiej. Zdobywając drugie miejsce w Misano i kończąc sezon na szóstym miejscu Smith jest najlepszym zawodnikiem teamów satelickich.

Brytyjczyk rozpoczął karierę w mistrzostwach świata w 2006 roku w klasie 125. Po pięciu sezonach i zdobyciu tytułu wicemistrza w 2009 roku, Smith przeniósł się do klasy Moto2 w 2011 roku. Do MotoGP awansował w sezonie 2014 i od tego czasu stale się rozwija. Z wyjątkiem swojego pierwszego sezonu Smith kończył wyścigi w pierwszej dziesiątce.”

Więcej o motocyklach KTM Autor: Wojciech Grzesiak