Motocykl Indian Chief Vintage w malowaniu Jack Daniel's pomoże żołnierzom - Motogen.pl

Whiskey Jack Daniel’s jest obecna na rynku już od 1866 roku i właśnie z okazji 150. urodzin powstał specjalnie ubrany Indian Chief Vintage. Motocykl będzie wędrował po różnych znanych imprezach w Stanach zjednoczonych, między innymi pojawi się na Daytona Bike Week.

Maszynę będzie można kupić w październiku na aukcji organizowanej przez Barrett-Jackson w Las Vegas. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży motocykla zostaną przelane na konto fundacji Operation Ride Home. Jest to akcja stworzona wspólnie przez Jack Daniel’s i Armed Services YMCA. Ma ona na celu umożliwienie powrotu do domu ze służby żołnierzom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Jack Daniel’s przekazał na ten cel 100 000 dolarów. Oprócz tego każdy chętny może wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji.

Motocykl ma pojawić się na rynku w limitowanej liczbie egzemplarzy, więc będzie go można zamówić również w salonie. Amerykańscy producenci motocykli często biorą udział lub sami organizują akcje, które mają pomóc żołnierzom i weteranom nie tylko wrócić do domu, ale również do normalnego życia. Właśnie w walce z PTSD motocykle często pełnią rolę doskonałego terapeuty. Indian Motorcycles szczyci się tym, że wspiera amerykańskich żołnierzy już od czasów I wojny światowej.

Na aukcji w Las Vegas będzie można wylicytować motocykl z numerem 7.  Więcej informacji na temat akcji Operation Ride Home znajdziecie na www.jdoperationridehome.com.

Autor: Wojciech Grzesiak