Moto Project Freedom - premiera tego lata - Motogen.pl

 

’Moto Project Freedom’ to dokumentalne kino drogi, opowiadające historię pasji motocyklowych podróży i stawiające uniwersalne pytania o wolność w systemie powinności i ograniczonego czasu. Film zaprasza widza do intymnego spotkania z bohaterami filmu i napotkanymi przez nich ludźmi, w trakcie liczącej 10.000 km wyprawy dookoła Morza Czarnego. Choć w dobie powszechnego dostępu do cyfrowych narzędzi rejestracji obrazu, filmów opowiadających o wyprawach jest mnóstwo, ten koncentruje się na wrażeniu, na emocji zwanej 'stanem bycia w podróży’. Z tego względu film kierujemy nie tylko do motocyklistów, podróżników, ale także do osób, które do tej pory nie zdecydowały się na dalszą wyprawę. Jest to film bardzo osobisty, prowokujący widza do refleksji. Tematem przewodnim jest oczywiście wolność.

 

Za produkcję obrazu odpowiada grupa filmowców, którzy pod szyldem 'Moto Project Freedom’ postanowili połączyć pasję opowiadania obrazem z miłością do motocykli i podróży. Film obfituje zarówno w klasyczne dokumentalne obserwacje ludzi i ich środowiska, jak i obrazy przyrody oraz ujęcia pełne dynamiki i awanturniczą narrację.

 

Bardzo interesująco zapowiada się ścieżka dźwiękowa, na której usłyszymy międzynarodową obsadę. Ciężkie rockowe granie w wykonaniu kultowej dla wielu kapeli Black River, nowoczesne brzmienia słowackiej sceny muzycznej spod znaku Exitab: Gwerkowa, Stroon, The Ills oraz niezwykle ciekawa muzyka ukraińskiej grupy Dakhra Bakhra. Za stronę wizualną odpowiada dwóch operatorów, których głównym założeniem było to, aby używać obiektywów o klasycznych ogniskowych, tak aby obraz miał charakter fotograficznej subiektywnej obserwacji niż telewizyjnego reportażu.

W filmie nie będzie także nadmiaru ujęć z popularnych kamer typu gopro, które wedle autorów są zbyt mechaniczne i przewidywalnie zimne.

W tej chwili film zyskuje ostatnie szlify na stole montażowym, tak aby za kilka tygodni przedstawić go szerszej publiczności.

Autorzy filmu oprócz warszawskiej premiery, przewidują coś na kształt 'trasy koncertowej’ z filmem.

Jeśli chcecie zaprosić ich do swojego miasta, macie pomysł na pokaz filmu w trakcie zlotu lub innej imprezy piszcie.