Łaskawiec walczy o Puchar Świata w Rajdzie Faraonów - Motogen.pl

Rajd Faraonów jest eliminacją Mistrzostw Świata w rajdach terenowych, która odbywa się w Egipcie. Impreza rozpoczyna się 30 września i potrwa do 6 października. Do rywalizacji po egipskiej pustyni zgłosiło się 100 zespołów.  Trasa liczy ponad 2300 km. Podobnie jak w Rajdzie Dakar, w imprezie biorą udział kierowcy samochodów, motocykli, quadów i ciężarówek. To ostatnia w tym roku runda MŚ FIM w offroadzie. Dla Łukasza Łaskawca jest to także ostatnia możliwość treningu w „warunkach bojowych” przed odbywającym się w styczniu Rajem Dakar 2013.

Łukasz Łaskawiec: „Rajd Faraonów to długa i ciężka impreza o trasie, która liczy w tym roku ponad 2300 km. Jadę tam po raz pierwszy, dlatego większość informacji, jakie mam o tym rajdzie, pochodzi od Jacka Czachora. Wiem, że trasa jest trudna i jednocześnie szybka. Będę z pewnością starał się trzymać tempo, ale mam zamiar pojechać spokojnie, aby być może przyspieszyć w końcowej fazie imprezy. Trzeba oszczędzać silnik i inne podzespoły quada tak, aby dojechać do mety. Każde zawody traktuję także jako trening przed zbliżającym się Dakarem 2013. Liczą się przejechane kilometry i zdobyte doświadczenie. Do Egiptu jedziemy w okrojonym składzie. W ekipie serwisowej będzie jedynie jeden mechanik – Rafał Wiśniewski i mój koordynator. Z Polski wyruszamy 27 września”.

Lider Pucharu Świata wystartuje w Rajdzie Faraonów za kierownicą Yamahy Raptor 700. Na takim samym quadzie ma zamiar zgłosić się także do przyszłorocznego Rajdu Dakar. Więcej informacji o zawodniku: www.laskawiecrallyteam.pl.