Łukasz Łaskawiec wystartuje w rajdzie Baja Romania - Motogen.pl

Łukasz Łaskawiec: „To będzie mój debiut w tym rajdzie, Baja Romania po raz pierwszy będzie rozegrana jako runda quadowych Mistrzostw Europy. Zmiany w kalendarzu bardzo mnie cieszą, jestem ciekawy nowych tras. Imprezę rozpoczniemy w piątek, krótkim prologiem wytyczonym w okolicy lotniska w Baia Mare, na którym powstanie baza rajdu. Początkowo organizatorzy planowali rywalizację na 450 km trasie, ostatecznie, z powodu opadów i zalania części terenu została skrócona do nieco ponad 350 kilometrów oesowych. W sobotę rozpoczynamy rywalizację 10 i 78 km oesami po których zjeżdżamy na serwis, a następnie powtarzamy pętlę. W niedzielę mamy do pokonania jedynie 88 kilometrów. Na pewno będzie malowniczo – odcinki specjalne są wytyczone w górzystych, leśnych terenach. Trasy będą dość szybkie. Obstawiam, że moim najszybszym rywalem będzie Czech Tomas Kubiena, który wystartuje na quadzie o większej pojemności. Walka o wygraną w generalce może być dość ciekawa.”

Baja Romania stanowi drugą rundę Mistrzostw Europy i jest rozgrywany jako runda Mistrzostw Europy UEM oraz Puchar Świata FIM w rajdach Baja. Impreza stanowi również rundę kandydacką do Pucharu Świata FIA. Quadowcy rywalizujący Rajdach Baja o tytuł Mistrza starego kontynentu spotkają się w tym sezonie jeszcze podczas Hungarian Baja (15-18 sierpień). Sezon zakończy impreza rozgrywana w Portugalii (27-28 września).

Łukasz Łaskawiec jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich quadowców. 23-letni zawodnik ma na swoim koncie trzy tytuły Mistrza Europy (2010, 2011, 2012) oraz Puchar Świata FIM i Mistrzostwo Polski wywalczone w sezonie 2012. Podczas swojego debiutu w Rajdzie Dakar w 2011 roku zajął doskonałe, trzecie miejsce. Dokonał tego jako drugi Polak w historii. Podczas Rajdu Dakar 2013 Łoker wywalczył dwa zwycięstwa etapowe.