Łaskawiec przed finałową rundą Mistrzostw Europy - Motogen.pl

Pierwsze w karierze Mistrzostwo Europy w quadach Łukasz „Łoker” Łaskawiec wywalczył w 2010 roku. Sukces ten powtarzał przez kolejne dwa lata. Przed finałową rundą zmagań w sezonie 2013 ponownie jest liderem tabeli. Baja TT rozpocznie się w piątek krótkim 8-kilometrowym prologiem, a w sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania dwa oesy o długości odpowiednio 170 i 107 kilometrów.

Łukasz Łaskawiec: Sezon tym razem kończę w Portugalii, na zawodach na które w ubiegłym roku nie musiałem jechać ze względu na sporą przewagę punktową. Portugalska Baja to zawody rozgrywane w ciepłej i słonecznej aurze. Kiedy rajd odbywa się przy suchej nawierzchni na trasie panuje straszny kurz, który praktycznie uniemożliwia wyprzedzanie i to on jest największym problemem zawodników. Trasy są bardzo szybkie, wytyczone w lekko górzystym terenie, w pięknej, malowniczej okolicy. Będę też miał okazję pościgać z niezwykle szybkimi, miejscowymi matadorami. Quad jak zwykle przygotowany na 100%, kilka ostatnich dni spędziłem na testach i treningach, jednak nasza jesienna aura to zupełnie inna bajka… Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i będę mógł się cieszyć z czwartego tytułu Mistrza Europy.

Łukasz Łaskawiec jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich quadowców. 23-letni zawodnik ma na swoim koncie trzy tytuły Mistrza Europy (2010, 2011, 2012) oraz Puchar Świata FIM i Mistrzostwo Polski wywalczone w sezonie 2012. Podczas swojego debiutu w Rajdzie Dakar w 2011 roku zajął doskonałe, trzecie miejsce. Dokonał tego jako drugi Polak w historii. W Rajdze Dakar 2013 Łoker wywalczył dwa zwycięstwa etapowe. W sezonie 2013 jest wiceliderem Mistrzostw Europy UEM. Podczas rajdu w Portugalii Łukasza Łaskawca wspierają: Nika II, Łoker Trans, wsparcia technicznego udziela SKF i Go Pro.