Konserwacja motocykla przed zimą! - Motogen.pl

Przede wszystkim motocykl nie powinien stać w garażu pod plandeką brudny. Szczególnie ważne staje się to, kiedy próbowaliśmy wydłużyć sezon i maszyna jeździła w kiepskich warunkach. Wiadomo, że drogowcy często używają soli do rozpuszczenia śniegu, a ta pozostawiona na motocyklu nie wpłynie na niego najlepiej.


Właścicielom motocykli z chromowanymi elementami polecamy środek Liqui Moli, stworzony specjalnie do czyszczenia takich części. Kupicie go teraz w specjalnej promocji zimowej w pasażu Motocyklowy.pl.  Każdemu motocykliście przyda się także środek do czyszczenia skóry i skaju. Proponujemy wypróbowany produkt marki Liqui Moli – Racing Leder. Nieważne, czy chcecie wyczyścić skórzaną kanapę motocykla, czy kombinezon po całym sezonie jazdy – ten preparat zdecydowanie wam to ułatwi.


Oprócz powierzchownego przeczyszczenia motocykla warto także zająć się łańcuchem. Odpowiednia pielęgnacja zapewni mu dłuższą żywotność. Warto zatem wyposażyć się w profesjonalny środek do czyszczenia łańcucha, który nie uszkodzi o-ringów. Tutaj z pomocą motocykliście przyjdzie marka Motul oferująca preparat Chain Clean. Wygodny w użyciu aerozol przeznaczony jest do zwykłych łańcuchów oraz właśnie modeli o-ringowych. Ten produkt możecie teraz kupić w pasażu motocyklowy.pl za jedynie 33 zł  – to naprawdę niewielka cena za przedłużenie życia łańcuchowi. Po jeździe przez cały sezon, również w deszczu, należy zabezpieczyć motocykl przed korozją i wilgocią. Środek Motul E.Z. Lube można stosować na wszystkie linki, dźwignie i amortyzatory, czyli właściwie na wszelkie części wymagające zimowego zabezpieczenia.


W przypadku poważniejszych zimowych prac przy motocyklu na pewno przyda się coś do czyszczenia układów hamulcowych. My proponujemy preparat Motul Brake Clean w poręcznym i wygodnym podczas użytkowania aerozolu.


Motocykliści, którzy lubią grzebać w swoim pojeździe i chcą go porządnie przygotować do zimowania i kolejnego sezonu, powinni zaopatrzyć się w Motul Engine Clean. Jest to preparat do czyszczenia silnika, usuwający bezpiecznie i całkowicie naleciałości oraz zabrudzenia na elementach współpracujących. Powoduje redukcję zużycia oleju. Preparat dodaje się do oleju przed jego wymianą.


Motocyklowy.pl znajdziecie również na Facebooku. Na naszym fan page’u publikujemy informacje o wszystkich nowościach i promocjach. Polubcie naszą stronę i bądźcie na bieżąco!


Serdecznie zapraszamy!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany