Kobiety na motocykle - czyli wyniki badań ze Stanów Zjednoczonych - Motogen.pl

Panie stają się coraz silniejszą grupą posiadaczy jednośladów na amerykańskich drogach, ponieważ z 9,2 miliona motocyklistów 14% to właśnie kobiety. Co więcej – stanowią one również 1/4 spośród 30 milionów Amerykanów, którzy w 2014 roku choć raz wyruszyli na przejażdżkę motocyklem.

Jakie motocykle wybierają kobiety W Stanach Zjednoczonych? Aż 34% wybrało motocykle typu chopper / cruiser, 33% postawiło na skutery, a 10% wybrało motocykle sportowe. Dlaczego motocykle? Na pierwszym miejscu wśród wymienianych powodów są po prostu zabawa i rekreacja, a zaraz po tym znalazł się klasyk – czyli uczucie wolności, a na trzecim miejscu jest przyjemność z obcowania z naturą.

Przy zakupie motocykla najważniejsze dla kobiet są ekonomia i spalanie oraz możliwość odbycia jazdy testowej. Oprócz tego 60% kobiet zdecydowało się na skorzystanie z kursu doskonalenia techniki jazdy, a wśród mężczyzn na taki kurs wybrało się 42% amerykańskich motocyklistów.

Jaka jest przeciętna amerykańska motocyklistka? Średnia wieku to 39 lat, ponad 49% powierza serwisowanie motocykla swojemu znajomemu lub członkowi rodziny, który posiada odpowiednią wiedzę. Aż 57% kobiet w Stanach Zjednoczonych wybiera nowe motocykle. 49% motocyklistek jest w związku małżeńskim, a 47% ma ukończony koledż lub studia.

 

Najlepszym przykładem na wzrost liczby motocyklistek nie tylko w Stanach, ale również na świecie może być chociażby popularność imprezy Babes Ride Out, w której trzy lata temu wzięło udział 50 pań, a w tym roku było ich już ponad 1000 i przybyły również motocyklistki z Europy, Azji i Australii.

 

Autor: Wojciech Grzesiak