Kawasaki ZH2 2020 - wyciekły zdjęcia szpiegowskie - Motogen.pl

Jedną z większych nowości na sezon 2020, a jednocześnie prawdopodobnie największą nowością Kawasaki jest nowy naked. I to nie byle jaki, bo wyposażony w sprężarkę odśrodkową znaną z serii Ninja H2.

W ostatnim czasie Zieloni opublikowali kilka zapowiedzi tajemniczego modelu o nazwie ZH2. Szczątkowe informacje z klipów pokrywają się z tym, o czym od dawna słychać w plotkach – można spodziewać się nakeda ze sprężarką odśrodkową. Sprawdźcie zapowiedzi:

Mimo, że wystawa EICMA odbędzie się na początku listopada, to Kawasaki zaplanowało prezentację już na 23 października. To nie zatrzymało belgijskiej redakcji MaxxMoto.be przed opublikowaniem czterech zdjęć szpiegowskich.

Możemy spodziewać się, że ZH2 będzie miało silnik 4-cylindrowy, litrowy, ze sprężarką odśrodkową, o mocy około 200 KM (takie mamy nadzieje). Zdjęcia szpiegowskie zdradzają kilka kolejnych szczegółów, jak ostre linie, wyższa kierownica i – uwaga – boczne spojlery! Wygląda też na to, że pojawi się obustronny wahacz, co może sugerować, że ZH2 nie będzie wyjątkowo drogim modelem. Na więcej musimy poczekać…

Więcej o motocyklach Kawasaki