Joanna Miller mistrzynią MX Kobiet - Motogen.pl

Na maszynie startowej stanęło ich dziesięć, z faworytką mistrzostw Joanną Miller (CAMK Poltarex). Liczba punktów zgromadzona przez gdyniankę gwarantowała jej mistrzowski tytuł jeszcze przed startem. Ale Joasia kocha walkę na motocyklu i choć nieco poturbowana po startach w MŚ w Czechach, pojawiła się w Dębskiej. Tor, usytuowany na terenie nieczynnych wyrobisk kopalni wapienia Morawica, był znakomicie przygotowany, za co słowa uznania należą się organizatorowi – Brzezińskiemu Klubowi Motocrossowemu „Racing”.

Pierwszy wyścig wygrała Miller, druga na mecie zameldowała się Zosia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motocyklowy). Trzecia była znakomicie jeżdżąca w tej rundzie Wiktora Horodyńska (ŚTM Moto Max). Wcześniej sympatyczna Kielczanka miała ogromnego pecha, gdyż dwukrotnie nie ukończyła wyścigów ze względu na bolesne upadki. Tym razem jednak pokazała, że w przyszłym sezonie może odegrać ważną rolę w rywalizacji o miejsce na pudle. Podobnie Karolina Mikoda (Klub Motorowy TNT), która zaledwie w ubiegłym roku przesiadła się z enduro na crossa, a w MP MX zajęła piąte miejsce. Za rok będzie poważną konkurentką dla Marysi Staniak (4.) (Klub Motorowy TNT) i Kingi Gajewskiej (3.) (KM MXMoto Racing).

Drugi wyścig niczego nie zmienił w klasyfikacji generalnej, bo z ogromną przewagą nad rywalkami dojechała do mety Miller, druga była Radziwiłowicz, a trzecia Horodyńska. Tradycyjnie do podium zaproszone zostały wszystkie zawodniczki, które po zakończeniu każdej z rund otrzymywały cenne upominki.

Dzięki staraniom magazynu X-cross sponsorzy ufundowali nagrody o łącznej wartości ponad 20 tys. złotych: Pirelli 18 kompletów opon, 24MX 5 czeków zakupowych o wartości 1000 zł każdy, Motul kilkadziesiąt litrów znakomitych olejów i kosmetyków motocyklowych, Yamaha Poland extra nagrodę dla najmłodszej uczestniczki, a Monster Energy zadbał o tzw. całokształt.

Z kolei w nowej formule Pucharu Polski w klasie MX2 triumfował Karol Kędzierski (KM Cross Lublin), w MX65 Filip Bukowicz (Cobra RabbitSport Motocross Team), w klasie Kobiet Zofia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motocyklowy).