Jawa i Jawa Forty-Two wyprzedane na pniu jeszcze przed rozpoczęciem produkcji - Motogen.pl

Podstawowy model Jawa i Jawa Forty-Two napędzane mają być 293-centymetrowym singlem o mocy 27 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 27 Nm. Trzeci model, Perak, otrzyma większego singla o pojemności 334 cm3 i mocy 30 KM.

 

Reakcje na zaprezentowane modele były zaskakujące chyba nawet dla największych optymistów z działu marketingu. Produkcja dwóch pierwszych modeli – Jawy i Jawy Forty-Two została wyprzedana aż do listopada, mimo że żaden egzemplarz nie zjechał jeszcze z taśmy produkcyjnej.

 

Firma uruchomiła specjalną stronę internetową, na której można było dokonać rezerwacji motocykla. Jednak po prawdziwej ofensywie chętnych do zakupu, stronę zamknięto. Szczęśliwcy, którym udało się złożyć zamówienia, odbiorą motocykle najwcześniej we wrześniu, część zamawiających poczeka na ostatnie egzemplarze aż do listopada.

 

Mahindra planowała sprzedawać około 90 000 motocykli Jawa rocznie, ale już wiadomo, że te szacunki są mocno zaniżone. Jawa od lat cieszy się w Indiach wielkim uznaniem użytkowników. To z pewnością jedna z przyczyn tak ogromnego sukcesu nowych modeli.