Jakub Faryś Prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego - Motogen.pl

Jakub Faryś ma wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, jest ekspertem oraz znawcą zagadnień dotyczących branży. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z motoryzacją.

Między innymi pełnił funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu w firmie będącej wyłącznym importerem samochodów marki SAAB w Polsce. Kontynuacją jego kariery było stanowisko marketing manager w Scania Polska S.A. W ostatnich latach zajmował stanowisko dyrektora w Polskim Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Jako Prezes PZPM reprezentuje stanowisko firm motoryzacyjnych w kontaktach z administracją publiczną, społeczeństwem oraz mediami.
 
Powierzono mi pełnienie funkcji Prezesa Związku, z czego jestem bardzo dumny, ale też zdaję sobie sprawę z zadań i odpowiedzialności, która mnie czeka. Mam nadzieję, że, mimo trudnej sytuacji na rynku, uda mi się wzmocnić rolę organizacji oraz zintensyfikować współpracę z rządem i parlamentem aby wypracować jak najlepsze rozwiązania nie tylko dla branży, ale dla wszystkich naszych klientów, w tym przedsiębiorców 
– mówi Prezes PZPM.
 
Jakub Faryś
ma 48 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci.