Jaki olej do Kawasaki Z750? - Motogen.pl

Pytanie o to, jaki olej do Kawasaki Z750 stosować, bardzo często pojawia się na motocyklowych forach. Może to oznaczać, że motocykl ten jest wciąż bardzo popularny jako używka.

Kawasaki pokazało model Z750 w 2004 roku. Pomysł na tę maszynę był bardzo prosty – na bazie rozwiązań ze sportbike’a stworzyć agresywnego nakeda o nieskomplikowanej konstrukcji i wyróżniającym się designie. Te założenia okazały się strzałem w 10! Z750 do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku motocykli używanych, o czym świadczyć mogą liczne pytania o olej, który powinno się stosować w tym modelu.

Jaki olej do Kawasaki Z750

A pytanie takie jest jak najbardziej na miejscu – aby w pełni wykorzystać możliwości Kawy Z750 i zapewnić silnikowi długowieczność, trzeba postawić na jak najlepszy olej. Silnik Kawasaki Z750 pochodzi bowiem ze sportowego modelu ZX-9R, co w dniu jego premiery było prawdziwą sensacją. Doskonałe osiągi i wysoka kultura pracy wymagają jednak specjalnego traktowania, czterocylindrowy piec nie zadowoli się byle czym. 

Kawasaki Z750
Kawasaki Z750

Producent zaleca tutaj zastosowanie oleju 10W40. Najczęściej polecany na forach i grupach motocyklowych jest olej Motul. Narzędzie doboru oleju silnikowego sugeruje nam aż sześć różnych olejów:

  • 7100 4T 10W-40
  • 5100 4T 10W-40
  • 5100 4T 10W-50
  • 300V 4T Factory Line RR 10W-40
  • 300V 4T Factory Line RR 15W-50
  • Lime Green 10W-40

Kawasaki Z750 – jaki olej do miasta

Trzy pierwsze produkty, czyli oleje syntetyczne uniwersalne, będą w sam raz, kiedy motocykla używasz do codziennej jazdy w mieście lub do turystyki, a wizyty na torze ograniczasz do sporadycznego udziału w Speed Dayach lub spontanicznego torowanka. W takich zastosowaniach zarówno silnik, jak i sprzęgło będą miały optymalne warunki pracy. Interwał wymiany oleju, wynoszący 12 000 km zapewnia czystość jednostki napędowej, co przekłada się na jej trwałość.

Olej Motul 300V do motocykli.
Olej Motul 300V do motocykli.

Kawasaki Z750 – jaki olej na tor

Wyścigowe geny Kawasaki Z750 sprawiają, że model ten bardzo często wykorzystywany jest do sportu – zarówno torowego, jak i stuntu. Przy takim zastosowaniu silnik, skrzynia biegów, jak i sprzęgło pracują w warunkach znacznie trudniejszych niż typowa jazda miejska, dlatego też wymagają oleju o ekstremalnych parametrach. Tutaj sprawdzą się dwa pozostałe produkty z listy, syntetyczne oleje serii 300V, przeznaczone do silników wyścigowych pracujących w szerokim zakresie temperatur i obrotów, typowych dla rywalizacji MotoGP, SuperSport, Superbike, ale też właśnie stuntu.

Jaki olej do motocykla Kawasaki? Lime Green by Motul!

Firma Motul we współpracy z marką Kawasaki stworzyła wyjątkowy olej Kawasaki Lime Green Edition by Motul 10W-40. Olej Technosynthese – Ester zapewnia utrzymanie wyjątkowych osiągów silnika oraz gwarantuje maksymalną jego ochronę dzięki doskonałej odporności filmu olejowego w wysokich temperaturach. Spełnia najwyższą normę JASO MA2.

Lime Green by Motul do motocykli Kawasaki
Lime Green by Motul do motocykli Kawasaki

Lime Green by Motul opracowany został specjalnie do silników Kawasaki wymagających oleju o klasie lepkości SAE 10W-40. Przeznaczony jest do 4-suwowych silników w motocyklach szosowych, miejskich, turystycznych, terenowych, enduro, czy trialowych marki Kawasaki.

news powstał we współpracy z marką Motul


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany