Irokez na kask - jak wygląda, jak zrobić?

Irokez na kask motocyklowy – jak zrobić go samodzielnie? Gdzie kupić? Ozdoba na kasku może być efektowna, ale musi być także bezpieczna.

tekst: PB

Ubiór motocyklisty nie musi być nudny – do wyboru mamy całą gamę kolorowych ciuchów, a także dziesiątki wzorów lakierowania kasków. A jeśli to nie wystarcza i chcemy wyróżniać się jeszcze bardziej? Rozwiązaniem może być kask z irokezem, który doda nam nieco „punkowego”, zawadiackiego stylu.

Irokez na kask motocyklowy

Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie gotowego irokeza kask. Warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę. Kwestię koloru pozostawmy gustom użytkowników. Jest cała gama stylów, zarówno jeśli chodzi o wykonanie „włosów” (od cienkich, po grube) czy kolorystykę (od czarnych, po wielokolorowe). Wybór powinien być też odpowiedni do środowiska, w którym zamierzamy jeździć. Na kask enduro irokez powinien był łatwy do czyszczenia, to samo dotyczy motocykli typu cross. Z kolei na damski kask motocyklowy, używany na przykład na skuterze czy niewielkiej maszynie możemy zamontować modele bardziej podatne na zabrudzenia i działanie wiatru. W razie czego irokez może być zdemontowany i odpowiednio wyczyszczony.

Irokez na kask – jak zrobić

Jak zrobić irokeza na kask motocyklowy w domu? Czy w ogóle ma to sens? Lata temu można się było pomęczyć, ale w chwili obecnej bardzo dużo wzorów zaoferuje nam sklep. Chyba że, żadna z pozycji dostępnych na rynku nie odpowiada naszym gustom. Wybór „włosów” możemy znaleźć w każdym sklepie dziewiarskim. Ważne jest jednak ich mocowanie do powierzchni kasku. Wiercenie otworów, czy używanie wkrętów jest absolutnie zakazane. Nie można naruszać skorupy, rozwiązaniem jest klejenie, najlepiej z użyciem specjalnej taśmy.

Irokez na kask – jaki kupić

Przy wyborze irokeza na kask oprócz stylistyki, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób mocowania i zalecaną prędkość maksymalną, do jakiej produkt jest dopuszczony. Większość rozwiązań ma zastosowane podwójne mocowanie. Na kask naklejamy „podstawę”, która jednocześnie jest jedną stroną mocowania typu rzep. Sam irokez jest więc łatwo demontowany. Czy takie mocowanie jest mocne? Taśmy samoprzylepne i rzepy renomowanych producentów sprawiają, że niektóre irokezy mają gwarancję utrzymania się na kasku do prędkości przekraczającej 300 km/h!

Kask z irokezem możemy dodatkowo ozdobić poprzez oklejanie kasku. Jest to ciekawy pomysł, znacznie lepszy niż lakierowanie, którego wielu producentów kasków nie zaleca (a już na pewno odbiera fabryczną gwarancję). 


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany