Jak produkuje się kaski Bella? - Motogen.pl

Bell, jako kolejny producent akcesoriów motocyklowych, zaprosił kamerę do środka jednego z amerykańskich oddziałów firmy.

Oprowadzani po kalifornijskim oddziale Bella, widzimy proces produkcji kasków, począwszy od projektu wykonanego z kawałków pianki poprzez cyfrowy projekt obrabiany komputerowo pod kątem kształtu skorupy i jej wnętrza. Kamera odwiedza laboratorium technologiczne, gdzie kaski Bell poddawane są najróżniejszym torturom, mającym sprawdzić wytrzymałość poszczególnych elementów i walory ochronne każdego modelu. Ostatni przystanek to pracownia artystyczna. Tu możemy obejrzeć jak powstają oryginalne malowania, z których słyną garnki amerykańskiego producenta. Firma współpracuje z takimi gwiazdami, jak Roland Sands, którego projekt prezentowaliśmy całkiem niedawno, choć jest to tylko jedno z wielu słynnych nazwisk odpowiedzialnych za grafiki kasków Bell.

Jeśli interesują Was szczegóły produkcyjne, masę dodatkowych informacji znajdziecie na kanale Bella na YouTube oraz na stronie polskiego importera. My polecamy test kasku Bell Jet R/T, który wykonaliśmy specjalnie dla Was.