Husqvarna Concept E-go – elektryczna przyszłość pokazana we Frankfurcie - Motogen.pl

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas targów we Frankfurcie Husqvarna pokazała swój koncepcyjny motocykl elektryczny E-go.

Przy okazji premiery Husqvarna przekazała także część informacji technicznych dotyczących E-go. Trzeba przyznać, że specyfikacja robi wrażenie. Przede wszystkim jednoślad ma być bardzo lekki. E-go waży zaledwie 80 kg. Wyjątkowe jest też zawieszenie. Z przodu ma pracować jednostronny zawias. Z tyłu znajdzie się również jednostronny aluminiowy wahacz i hydrauliczny zawias. Również mocowanie akumulatora i samonośnego siedzenia wykonano z aluminium.

Motocykl został wyposażony w system napędowy CTS zapożyczony z modelu TE449. Do tego na pokładzie znalazły się 17-calowe koła. Concept E-go został zaprojektowany jako maszyna jednoosobowa.

Jeżeli chodzi o stylistykę będzie ona podobna do tego co prezentują najnowsze maszyny tej marki takie jak Nuda. E-go ma się spodobać przede wszystkim młodym ludziom. Ma dawać ogromną frajdę z jazdy zarówno w terenie jaki i na normalnych drogach. Husqvarna mówi wręcz: „Pokonywanie miejskiej dżungli ma być jak gra wideo”. Koncepcyjny jednoślad ma być też przyjazny kierowcy i łatwo się prowadzić.

Niestety, Husqvarna nie podała jeszcze ani prędkości, jaką rozwinie Concept E-go, ani też jaki zasięg będzie miał motocykl, a to są właściwie najważniejsze dane. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać.

 

Więcej o motocyklach Husqvarna