Huragan, czyli dwa w jednym – Honda CBR 1000F i KTM RC8 - Motogen.pl

Ian McElroy jest autorem przemiany starej Hondy w niezwykłego customa, przypominającego na pierwszy rzut oka innego sportowca – KTM RC8.

Jeśli zawsze chciałeś mieć KTM RC8, a w garażu stoi jedynie Honda CBR 1000F z 1987 roku, jesteś uratowany. Ian McElroy udowodnił, że stara Honda może zmienić się niczym brzydkie kaczątko w łabędzia, a całość śmiało mogłaby konkurować z seryjnym austriackim motocyklem sportowym. Tak właśnie powstała Honda Hurricane.

Kanciaste linie customa przywodzące na myśl sylwetkę KTM RC8, tworzą pospawane arkusze aluminium, z których zrobione owiewki. Aluminiowe błotniki zostały wykonane ręcznie tak samo, jak nowa rama i tłumik wzmocniony włóknem szklanym. Oryginalny silnik o pojemności 988 ccm z rozrządem DOHC został stuningowany dzięki filtrom K&N i customowemu systemowi wydechowemu – dzięki tym zmianom osiągana przezeń moc wynosi teraz 130 KM (wykazana na hamowni). Oryginalne zegary, które były zbyt duże, zastąpiono wskaźnikami Veypor, które są wyposażone m.in. w opcję zapisywania prędkości, wskazywania temperatury i poziom paliwa. Zmieniono także oryginalne reflektory – Honda Hurricane otrzymała światła LED.

Takiego motocykla nie powinno się jedynie oglądać. Powinno się go usłyszeć.
 

Więcej o motocyklach Honda