Honda U3-X - Motogen.pl

Honda, oprócz motocykli, ma całkiem ciekawe pomysły dotyczące nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych i nie tylko. Kolejnym po robocie ASIMO wynalazkiem jest U3-X – pojazd działający podobnie jak Segway, ale pozwalający jadącemu usiąść.

Używając technologii HOT Drive System, zapożyczonej z robota, U3-X porusza się w dowolnym kierunku, używając do tego tylko jednego koła obracającego się o 360°. Sterowanie pojazdem jest dziecinnie proste, wystarczy poruszać górną częścią ciała, nie trzeba wykonywać skrętów. Zmieniając nacisk ciała, możemy wybrać kierunek jazdy lub zatrzymać się, a dzięki specjalnym sensorom odbierającym dane, pojazd, balansując, automatycznie dostosowuje pozycję i prędkość, by jazda była najbardziej komfortowa.

U3-X waży mniej niż 10 kg, a napędzany jest akumulatorem. Już w tym miesiącu zostanie zaprezentowany na Tokyo Motor Show, a w tej chwili największe emocje wzbudzają możliwości pojazdu, które można byłoby wykorzystać także podczas budowy motocykli. Wyobrażacie sobie motocykl mogący jechać do przodu, do tyłu, a także na boki? Oryginalna wizja, nieprawdaż? A dla odważnych – możecie sobie wyobrazić U3-X-a na standardowej polskiej drodze? Takich dziur zapewne żadna technologia nie jest w stanie przewidzieć…

Więcej o motocyklach Honda