Honda The Brat – customowa 40-latka z Australii - Motogen.pl

W pewnym wieku można zaryzykować zmiany wizualne, które wychodzą tylko na korzyść.

Niemalże 40-letnia (1972 rok) Honda CB 350 wpadła w ręce Australijczyków, Rexa Havoca i Brada, z ekipy z garażu customowego Garage Project Motorcycles. Tak powstał cafe racer, który otrzymał nazwę The Brat i szybko stał się gwiazdą motocyklowych mediów, zajmując także drugie miejsce podczas konkursu customowego na wystawie All Japanese Motorcycle Show w Perth.

Motocykl kosztował na e-Bayu równowartość 1200 euro, a jego zakup był totalnie przypadkowy, w co wciąż nie może uwierzyć żona Havoca. Krok po kroku Honda otrzymywała nowe elementy, które przełożyły się na finalny efekt prezentowany na zdjęciach. Zmieniono niemal wszystko: wydłużono wahacz, dodano nową kierownicę typu drag bar i nową rurową ramę. Motocykl otrzymał m.in. customowy prędkościomierz z zabawnymi oznaczeniami, płaską kanapę, nowy wydech w otulinie, hamulce bębnowe, montowane z boku przedniego koła lusterko, opony Firestone w stylu vintage oraz niesymetryczne malowanie.

Rex Havoc: „Chciałem mieć motocykl, którym mogę jeździć po Perth z uśmiechem na twarzy. Żeby to osiągnąć, nie musiał on mieć mocy 100 KM, hamulców z podwójnymi tarczami Brembo i zawieszenia Ohlins”.

Szczegóły dotyczące modyfikacji znajdziecie na stronie Garage Project Motorcycles. Czy Wam customowa Honda CB 350 The Brat podoba się tak samo, jak naszej redakcji?

Więcej o motocyklach Honda