Honda rozpoczyna budowę Centrum Logistycznego w Pniewach - Motogen.pl

W Pniewach powstanie nowe Centrum Logistyczne Hondy, któego celem jest zapewnienia dostaw części zamiennych m.in. na terenie Polski.

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego Centrum Logistycznego w Pniewach, w Polsce. Na uroczystości obecni byli: burmistrz gminy Pniewy, Pan Chojara, Prezes Honda Europe, Pan Yamaguchi, Prezes Hochtief Polska, Pan Liszka oraz Prezes Assmann Polska, Pan Ratajczyk.

W Pniewach Honda wybuduje nowe Centrum Logistyczne o powierzchni 20 000 m2 w celu zapewnienia dostaw części zamiennych na terenie Polski, krajów nadbałtyckich oraz wschodniej i północnej części Niemiec.

Budynek został zaprojektowany przez firmę Assmann Polska Grupa Projektowa Sp. z o.o., podczas gdy generalnym wykonawcą inwestycji jest Hochtief Polska oddział w Poznaniu. Nowe Centrum Logistyczne powstanie z uwzględnieniem najwyższych standardów z zakresu odpowiedzialności ekologicznej i bezpieczeństwa. Jego budowa powinna zakończyć się w marcu 2010 roku, dzięki czemu Centrum zostanie uruchomione już w kwietniu przyszłego roku. Inwestycja pochłonie ponad 10,7 mln euro, natomiast na miejscu będzie początkowo zatrudnionych około 25 osób.

Poprzez utworzenie nowego Centrum Logistycznego, które otrzyma nazwę Honda Logistics Center Central-Europe Sp z.o.o. (w skrócie HLC-CE), Honda poprawi jakość swoich usług w zakresie dostaw części zamiennych w regionie, w którym przewidywany jest dalszy wzrost ich sprzedaży. Honda Europe NV jest przedstawicielstwem Honda Motor Europe Company w Wielkiej Brytanii. Honda Europe NV działa jako Centrum Logistyczne dla krajów Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu, zarządzając i koordynując pracę siedmiu Centrów Logistycznych Hondy (HLC).
 

Więcej o motocyklach Honda