Honda Nighthawk na apokalipsę zombie - Motogen.pl

Daryl to outsider i buntownik, który towarzyszy ekipie głównych bohaterów od trzeciego odcinka serialu. Jego atrybutem jest kusza, której używa do zabijania zombie i do polowań. Daryl już wcześniej jeździł na motocyklu, który należał do jego zmarłego brata. Custom był zbudowany na bazie Triumph’a Bonneville TR6C.

Pomimo, że oglądam serial od samego początku, to zdążyłem już zapomnieć, kiedy Daryl stracił swój motocykl, ale wygląda na to, że w piątym sezonie dostanie nową maszynę. Tym razem bazą do przebudowy jest Honda CB750 Nighthawk z 1992 roku, a firmą odpowiedzialną budowę motocykla jest Classified Moto. Przy budowie motocykla firma miała kilka wyzwań – po pierwsze musi on wyglądać na mocno zużytego, a po drugie – musi sprawiać wrażenie zlepka kilku maszyn, który na pierwszy rzut oka nie powinien w ogóle odpalić.

Przód motocykla przeszedł sporą rewolucję, ponieważ zainstalowano tu elementy od Yamahy R6. Przednie koło i hamulce również pochodzą z tego modelu. Z tyłu pozostawiono oryginalne koło od Nighthawk’a. Honda stoi na oponach Kenda Big Block. Zmiany objęły również elementy osprzętu silnika i na potrzeby motocykla zbudowano nowy układ dolotowy i zmodyfikowano układ wydechowy. Pod siedzeniem zamontowano niewielki akumulator, co pozwoliło zmieścić małą torebkę na najpotrzebniejsze rzeczy Daryla. Rzeczą, która podkreśla charakter motocykla i nawiązuje do umiejętności serialowego bohatera jest specjalny uchwyt na kuszę, który umieszczono tuż za siedzeniem.

Autor: Wojciech Grzesiak