Honda CB550 Crimea - surowy custom z Syberii - Motogen.pl

Pomimo, że Syberia jest chyba jednym z ostatnich miejsc na liście tych przyjaznych motocyklistom, to jednak od 18 lat działa tam firma Hammerbike Customs, którą prowadzi Roman Molchanov. W wywiadzie dla Generation Bobber mówi, że długa syberyjska zima sprzyja kreatywności, ale jednocześnie nie ma tam zbyt wielu klientów na dobre projekty, więc te Roman stara się budować dla siebie.

Bazą opisywanego projektu jest Honda CB550 z 1979 roku, ale z oryginały nie pozostało zbyt wiele. Przednie zawieszenie pochodzi z motocykla Harley-Davidson WLA z 1945 roku. Z tyłu znajdziemy z kolei bardziej nowoczesny amortyzator Ohlins. Zamiast dużego reflektora zastosowano małe, ale mocne lampy LED. Zbiornik paliwa jest niewielki i mieści się pomiędzy rurami ramy.

Oryginalne gaźniki ustąpiły miejsca gaźnikom z Yamahy FZR. Do tego Roman stworzył nowy układ wydechowy zakończony tłumikiem Supertrapp. Za hamowanie są odpowiedzialne produkty marki Brembo.

Całość jest zbudowana w stylu steampunk i nawet stojak przeszedł drobne modyfikacje zamieniając się wizualnie w kotwicę.

Więcej o motocyklach Honda Autor: Wojciech Grzesiak