Eicma 2009 już za niecały miesiąc - Motogen.pl

Już za niecały miesiąc, bo 10 listopada, w Mediolanie rozpoczną się największe europejskie targi motoryzacyjne.

Mediolańskie hale wystawiennicze zapełnią się motocyklami, akcesoriami i ciuchami, czyli tym wszystkim, co przyprawia motocyklistów o szybsze bicie serca. Impreza potrwa do 15 listopada i będzie jedynym tego typu wydarzeniem odbywającym się na starym kontynencie w tym roku, bowiem targi Intermot w Kolonii otworzą swoje podwoje dopiero w 2010 roku.

Zeszłoroczną mediolańską Eicmę odwiedziło ponad pół miliona ludzi. Na targach swoje stoiska wystawiło ponad 420 firm reprezentujących jeszcze więcej marek. Wygląda na to, że mimo atakującego nas zewsząd tzw. kryzysu tegoroczna włoska impreza nie dość, że się, oczywiście, odbędzie, to jeszcze zapowiada się prawie tak samo okazale jak przed rokiem. Wiele firm wręcz nie załapało się na wolną powierzchnię wystawienniczą.

Niestety, mimo wielkiego zainteresowania mediolańskimi targami, dwóch gigantów rynku motocyklowego postanowiło nie wystawiać się. Wielkimi nieobecnymi będzie Honda i Yamaha, które ze względu na sytuację rynkową nie pokażą swoich nowości podczas tej imprezy. Najnowsze maszyny z tych japońskich stajni zobaczyli natomiast odwiedzający Tokyo Motor Show 2009. Dobrą wiadomością jest natomiast informacja, że w halach wystawienniczych nie zabraknie chociażby MV Agusty. Mimo że Harley-Davidson postanowił sprzedać włoską markę, na Eicmie będziemy mogli podziwiać między innymi nowe Brutale oraz inne maszyny zapowiadane przez tego producenta. Oprócz tego na pewno do tegorocznych targów szykują się także takie marki, jak: Ducati, Aprilia, BMW, Kawasaki, KTM,  Triumph, Piaggio, Suzuki, Moto Guzzi, Moto Morini i wiele innych.

Oczywiście, oprócz najnowszych i najbardziej oczekiwanych motocykli na zwiedzających czeka sporo atrakcji towarzyszących. Pokazy, szkolenia, konferencje czy możliwość spotkania najsławniejszych zawodników sportów motocyklowych oraz piękne kobiety niewątpliwie świetnie uzupełnią to, co będzie można zobaczyć na stoiskach producentów.

Targi Eicma, jak zwykle, będą wielkim świętem motocykli i, oczywiście, motocyklistów. Jeżeli chcecie poczuć tę niepowtarzalną atmosferę i jako jedni z pierwszych na żywo zobaczyć nowości rynkowe, zapraszamy do Mediolanu. Wszelkie szczegółowe informacje na temat harmonogramu, dojazdu oraz samej wystawy znajdziecie na stronie: www.eicma.it.
 

Więcej o motocyklach BMW