Czy KTM testuje nowego Duke 125 i/lub 390 na rok 2023? [Zdjęcia szpiegowskie] - Motogen.pl

Zdjęcia szpiegowskie ujawniają, że KTM przygotował sporo zmian dla modelu 125 Duke lub 390 Duke (lub dla obu).

Wygląda na to, że jedna z najciekawszych 125-tek segmentu premium zostanie gruntownie odświeżona. A może chodzi o 390-tkę? Ktoś przyłapał motocykl testowy na drogach Hiszpanii, a zdjęcia opublikował włoski portal Motociclismo.it.

Oficjalnie nie wiadomo, co to za motocykl. Oczywiście wygląda na KTMa. Oczywiście nie będzie to 490-tka, bo plan na 500-tki został przez Stefana Pierera ubity. Z pewnością nie będzie to także dwucylindrowa 690-tka (info o zapowiedzi także w linku z poprzedniego zdania). A więc z ogromnym prawdopodobieństwem widzimy prototypowego KTMa 125 Duke lub 390 Duke – platforma obu tych modeli do tej pory pozostawała identyczna.

Co nowego?

KTM przygotował poważne odświeżenie modelu. Widzimy nowy kształt bocznych owiewek, które agresywnie sięgają znacznie przed rury przedniego zawieszenia. Lampa przednia także otrzymała nowy (ale wciąż charakterystyczny) design. Zegary (ekran TFT) także wyglądają na nowe.

Dotychczasowy KTM 125 Duke

Wahacz prawdopodobnie opracowano od nowa, ponieważ ma inny kształt wzmocnień. Przedni hamulec zmienił stronę (na prawą). Czyli być może zmodyfikowano też zawieszenie? Na pewno zmieniła się tylna rama pomocnicza – wcześniej była konstrukcja stalowa, a teraz wygląda jak odlew aluminiowy w stylu większych Duke’ów.

Mimo, że małemu KTMowi brakuje kilku plastików, to prototyp ewidentnie jest na ukończeniu. Strzelamy, że prezentacji nowości możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Pytanie, czy zmodernizowany zostanie jeden z modeli 125 Duke lub 390 Duke, czy oba?


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany