Cross Country Mielno - Motogen.pl

Klub Mx-Koszalin zaprasza widzów i zawodników na tegoroczną edycję imprezy, znanej jako Polski Dakar.

W tym roku składają się na nią rundy Pucharu Polski w Cross Country (1 maja) i Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej w CC (2 maja).

Impreza odbędzie się na plaży nad Kanałem Jamneńskim między dwiema nadmorskimi miejscowościami – Łazami i Mielnem.

W zawodach wystartuje paruset zawodników na motocyklach i quadach, w tym także spora liczba gości z zagranicy: Niemiec, Danii, Szwecji.

Kilka słów dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli o Polskim Dakarze: są to zawody w cross country, gdzie zawodnicy ścigają się po ośmiokilometrowej pętli piaszczystego i krętego toru, prowadzącego przez poprzecinaną szykanami plażę i zróżnicowany teren położonego za wydmami dawnego poligonu wojskowego. Poza niezliczoną ilością zakrętów na zawodników czekać będzie kilka skoków, przejazd przez wydmy i krótki odcinek betonowego przejazdu przez stary bunkier.

Zawodnicy ruszają wspólnie ze startu zatrzymanego i w ciągu 1,5 godziny kilka lub kilkanaście razy pokonują trasę wyścigu.

W zawodach, w osobnych biegach uczestniczą zawodnicy w pełnym przekroju wiekowym i o różnym stopniu zaawansowania – od amatorów po czołówkę Mistrzostw Polski w motocrossie, enduro czy cross country.

Polski Dakar to pierwsza i jedyna taka impreza w kraju. Ambicją naszą jest dorównać Le Touquet – jedynej podobnej imprezie w Europie Zachodniej. Stąd w tym roku będzie można ścigać się z zawodnikami także z poza kraju. Zmagania zawodników relacjonowane będą przez telewizję, radio, gazety lokalne i motocyklowe.

Dla zawodników i widzów z daleka, którzy zamierzają spędzić w Mielnie weekend majowy, przewidziano nocleg z wyżywieniem, które będzie można rezerwować telefonicznie przed zawodami. Na zawodu będzie można także zarejestrować się wcześniej drogą elektroniczną.

Szczegółowe informacje będą pojawiać się na bieżąco na stronie klubu: www.mx-koszalin.pl i biuletynie dostępnym na zawodach.