Co nas kręci - premierowe pokazy wyjątkowego dokumentu w piątek 30 maja - Motogen.pl

Niezwykła pasja zwykłych ludzi wyłania się z motocyklowego dokumentu „Co nas kręci”, którego siłą są wywiady z przeciętnymi pasjonatami dwóch kółek. Mimo, że część z nich z motocyklizmem miała do czynienia zawodowo jak Kenny Rogers, pierwszy Amerykanin na podium Moto GP, Jason DiSalvo, zwycięzca Daytony czy Keith Code, twórca California Superbike School to reżyser Bryan H. Carroll oszczędza nam tej wiedzy aż do napisów końcowych, tworząc wrażenie, że jednośladów może dosiadać każdy i czerpać z tego bez względu na wiek, płeć i liczbę kończyn niezwykłą przyjemność. „Co nas kręci” to także opowieść o początkach motocyklizmu z migawkami trójkołowych pojazdów, służących jako maszyny serwisowe na drewnianych torach dla kolarzy. O pierwszych cafe racerach, a także wyprzedzającego dzisiejsze pokolenia hipsterów o lata świetlne w byciu „cool” Eda Krentza, zwycięzcy pierwszej edycji Daytona 200 w 1937 r. Nie ich pożółkłe zdjęcia jednak, lecz widok kilkulatków na pierwszych crossowych maszynach z nieodłączną opowieścią „gdzie ukryłem mój pierwszy motocykl, by nie znalazła go mama” odpowiada jednoznacznie na pytanie – co nas kręci.

Prasa o filmie:

“Jeśli mówimy już o najlepszych motocyklowych filmach… Why We Ride jest w ścisłej czołówce.”

– Paul Garson, Rider Magazine

“To 89cio minutowa pieśń miłosna na cześć motocykli w każdej ich formie. Idźcie zobaczyć ten film z grupą znajomych i nie zapomnijcie zabrać też tych, którzy nie jeżdżą!”

– Evans Brasfield, Motorcycle.com

“Why We Ride będzie z pewnością miodem na serce wszystkich entuzjastów motocykli i z pewnością skusi nie jedną osobę do przyłączenia się do stada”.

– Gary Goldstein, Los Angeles Times

“Why We Ride jest interesującym spojrzeniem na to jak motocykle nie tylko stały się środkiem transportu, ale także formą rekreacji, sportem i sposobem na zaciśnięcie więzi z innymi, także z rodziną”.

– Francine Brokaw, Family Choice Awards

Film „Co nas kręci” (Why we ride) zobaczymy w 17 kinach Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Poznań 51, Radom, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz w kinie Silver Screen w Łodzi.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na www.multikino.pl

Ceny biletów: Normalny 19 zł, Ulgowy 17 zł, z kodem Facebook 17 zł.

Pobierz vouchery Facebook.

Partnerzy pokazów: Forum Łódzkich Motocyklistów, Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe, Stowarzyszenie Wratislava Bikers.

Obejrzyjcie zwiastun i oceńcie czy warto udać się do kina na premierę: