Chopper Subaru – błękitny custom w hołdzie Burnsowi - Motogen.pl

Brytyjski garaż Ironside Choppers pokazał właśnie choppera w malowaniu Subaru, który powstał w hołdzie rajdowemu mistrzowi świata, Richardowi Burnsowi. Chopper zostanie zlicytowany w październiku na aukcji na rzecz fundacji im. Burnsa.

Błękitne malowanie motocykla wykonali spece z Prodrive – firmy, która niegdyś przygotowywała wizualnie samochody Burnsa. Na chopperze podpisały się gwiazdy wyścigów, a także Alex Burns, ojciec zmarłego w 2005 roku zawodnika. Na tylnym błotniku natomiast znajdziemy listę osiągnięć w karierze Richarda Burnsa. 

Motocykl przypomina o tym, że Richard także lubił jednoślady – opowiada Peter Martin, dyrektor fundacji. – Na pewno spodobałby mu się projekt Ironside Choppers. Fundacja powstała, by pomagać osobom cierpiącym na zagrażające życiu poważne choroby lub urazy, a także wspierać ofiary wypadków, szczególnie tych, które miały miejsce w pojazdach sportowych. Choppera licytować można będzie podczas targów motocyklowych w Stafford. Wtedy także zostaną podane szczegółowe dane techniczne na temat motocykla.