BMW K100 RS „ZERO” by Dixer Parts - Motogen.pl

Kojarzycie markę Dixer Parts? To polski producent akcesoriów motocyklowych, głównie dedykowanych do stuntu, ale nie tylko. W sieci pojawił się kapitalny projekt sygnowany ich logo. Odezwałem się do twórców; Adama Kostki i Michała Czernika, żeby napisali kilka słów o tym fenomenalnym pojeździe…

Pomysł…

Przedstawiamy najświeższe dzieło zbudowane przez Dixer Parts. Jest to BMW K100 RS „ZERO” z 1990 roku. Na co dzień zajmujemy się produkcją części motocyklowych, dlatego też wykorzystaliśmy do przeróbki wiele z naszych bestsellerów. Głównym celem było stworzenie motocykla, który będzie zachwycał minimalizmem, z wykorzystaniem dostępnych nam technologii.”

BMW K100 RS „ZERO”, twórcy
Twórcy „Zero” Michał Czernik i Adam Kostka. Kiedy zobaczymy ich kolejny projekt?

Zależało nam na uzyskaniu pustych przestrzeni pod siedzeniem oraz nad silnikiem. Udało się to dzięki zamontowaniu litowo-jonowego akumulatora (który został schowany pod tylną owiewką) oraz dzięki sterownikowi Motogadget m.unit blue, który pozwolił nam usunąć sporą część zbędnej instalacji elektrycznej.

Koncepcja, ciąg dalszy

Praca z tym modelem była dla nas czystą przyjemnością.Zakupiliśmy dwóch policyjnych BMW R850 RT tylko po to, aby przejąć z nich szprychowe koła, które osobno są trudno dostępne. „

BMW K100 RS „ZERO” tył
To jedna z najładniejszych customowych „cegieł”, jakie widzieliśmy…

W projekcie „ZERO” użyliśmy kilka ciekawych rozwiązań, których nie widać gołym okiem, np. na każdym lakierowanym elemencie jest aluminiowa, szczotkowana folia, tylna owiewka jest wykonana na drukarce 3D a zapłon można załączyć poprzez Bluetooth na odpowiednio skonfigurowanej aplikacji Motogadget na smartfonie.”

Sterowanie smartfonem, zawias z GSX-R…

Poniekąd standardem zaczyna być montaż przedniego zawieszenia typu USD w tego typu projektach. Nasza K100 dostała lagi z Suzuki GSX-R 1000 K7 (piękne czarne rury). Dolną oraz górną półkę ze sztycą wykonaliśmy sami – to lubimy robić najbardziej. Jak pewnie zauważyliście, są one odwrócone stronami, czyli nakrętka jest na dole. Dzięki temu uzyskaliśmy gładką górną półkę.

Komponenty z HD

„Jednogłośnie zdecydowaliśmy, że przedni reflektor razem z daszkiem pożyczymy z Harleya Davidsona XL 1200 Sportster. Został on zamocowany w górnej półce a to oznacza, że nie zaśmieciliśmy lag dodatkowym uchwytem. Kierunkowskazy w kierownicy są produkcji Motogadget, natomiast tylna, LEDowa lampa znalazła miejsce w owiewce wykonanej w technologii druku 3D. Dzięki temu było możliwe idealne dopasowanie akumulatora wewnątrz niej.

BMW K100 RS „ZERO”, front
Przód wygląda klasycznie, intrygująco, niesamowicie!

Oprócz możliwości ładowania akumulatora bez demontażu jakichkolwiek części, przygotowaliśmy również ukrytą ładowarkę USB, aby możliwe było odpalenie motocykla, gdy kierowca będzie korzystał z funkcji „keyless” a telefon się rozładuje. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zbudować ten motocykl a zdradzimy Ci, że kiedy to czytasz, działamy z kolejnym sprzętem.

Zobacz także:
SKLEP: www.dixerparts.pl
Instargram: https://www.instagram.com/dixerparts/
Facebook: https://www.facebook.com/DIXERPARTS/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany