Bimota Tesi H2 – znamy szczegóły [cena, dane techniczne] - Motogen.pl

Wspólne przedsięwzięcie Bimoty i Kawasaki (jej właściciela) trafi jeszcze w 2020 roku do sprzedaży. Cena supermotocykla jest porażająca…

Bimota Tesi H2 będzie napędzana najmocniejszą japońską, motocyklową, wielkoseryjną jednostką napędową wywodzącą się z Kawasaki Ninja H2R.

Silnik doładowany kompresorem ma 1000 ccm pojemności i generuje 228 KM – jednak dużo ciekawsze wydaje się przednie zawieszenie oparte na wahaczu pchanym – rozwiązanie stosowane już przez Bimotę. Włosi skonstruowali także ramę i owiewki oparte o włókno węglowe. To wszystko spowodowało spadek masy do 214 kg na sucho, czyli o blisko 25 kg mniej niż w Kawasaki H2.

Motocykl trafi do sprzedaży we Włoszech już w czerwcu – Tesi H2 ma kosztować 62 000 euro, czyli grubo ponad ćwierć miliona złotych (264 tys. zł).

A tak swoją drogą trzeba przyznać, że mimo pewnego podobieństwa w kształcie owiewki czy linii baku, stylistyka i kolorystyka Bimoty jest dużo ciekawsza niż Kawasaki.

Czy supermotocykl znajdzie wielu nabywców? Naszym zdaniem hit sprzedaży na miarę Suzuki GS500E w latach 90 raczej się nie zapowiada, ale wydaje nam się, że kilkaset sztuk powinno trafić do muzeów i kolekcji…

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany