Jedziesz sobie autostradą, a tu ktoś zajeżdża drogę i celuje do Ciebie z broni.

W Ameryce Południowej, jak tylko zauważysz dwóch facetów na jednym motocyklu, natychmiast należy mieć się na baczności. Pasażer może być uzbrojony, z zamiarem kradzieży. W biedniejszych rejonach Brazylii motocykle często używane są do popełniania różnego rodzaju przestępstw. Ponadto częste są też kradzieże kolejnych motocykli. Tańsze motocykle służą do szybkiej sprzedaży na części; na droższe nie ma zbytu, więc używane są do popełniania kolejnych przestępstw, a następnie są porzucane. Niestety będąc ofiarą kradzieży, występuje spore ryzyko utraty życia…

Pewien motocyklista z Brazylii, Eduardo Pimenta nagrał sytuację, w której niemalże stracił motocykl, a jego życie także było zagrożone.

Eduardo na stosunkowo nowym i drogim Triumphie Tigerze 800 jechał autostradą Rodovia Fernão Dias. Wyprzedziło go dwóch mężczyzn na motocyklu (1:40 na filmie). Wyraźnie się nim zainteresowali, pasażer wyciągnął broń. Zaczęli zwalniać.

Motocyklista akurat nie miał gdzie uciekać – autostrada otoczona była betonowymi barierami. Podjął więc szybką decyzję. Zawrócił i rozpoczął ucieczkę wąskim poboczem, pod prąd. W momencie 2:17 widać wspólników – kolejnych dwóch gości na motocyklu.

Zza ekranu łatwo skomentować, że ucieczka pod prąd była zbyt niebezpieczna oraz że motocyklista miał kilka okazji, aby z autostrady zjechać… Jednak my nie chcielibyśmy być zmuszeni do podejmowania takich decyzji. Jak pisze Eduardo, przestępcy gonili go przynajmniej przez pół kilometra. Słyszał także dwa wystrzały z broni.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Newsy, Ze świata
Niemiecki rząd znowu zdecydował: ograniczeń prędkości na autostradach nie będzie

Partia Zielonych znowu przegrała w tej sprawie. W październiku minionego roku informowaliśmy o decyzji niemieckiego Bundestagu: limity prędkości na autostradach...

Zamknij