Biltwell - oldschoolowy kask na Cafe Racera - Motogen.pl

Kiedy już zbudujemy albo kupimy wymarzony sprzęt, warto byłoby na niego ubrać się w odpowiednim klimacie. Ze starymi skórami, jeansami i wysokimi butami nie będzie problemu, ale co z kaskiem? Największa oferta oldschoolowych retro kasków jest wśród produktów otwartych (Jet). A co, jeżeli zbudowaliśmy sobie zajawkową wyścigówkę albo ze względów bezpieczeństwa wolimy kaski integralne?

Zupełnie przypadkiem trafiłem ostatnio na ofertę kasków Biltwell Inc. W swojej ofercie mają dwa kaski otwarte i właśnie jeden integralny, nazywany w USA kaskiem typu 3/4.

Model Gringo wykonany jest z ABSu, zapinamy go zapięciem typu podwójne D. Wewnątrz znajdziemy wyściółkę wykonaną z Lycry przeszytą kontrastującą nicią. Do kasku możemy dokupić dedykowane gogle albo dopinaną na napy, bańkowatą szybę w różnych kolorach.

Kask kosztuje w Stanach 149 dolarów i raczej nie ma w Polsce oficjalnego przedstawiciela. Jeżeli jednak jesteś właścicielem „Coffiaka” i widząc ten kask właśnie powiedziałeś – muszę go mieć, to raczej nic nie będzie dla Ciebie przeszkodą…