Arai i Shoei pokonane przez NEXX X.D1 - Motogen.pl

Marka NEXX pochodzi z Portugalii i jest dostępna również w Polsce dzięki firmie Inter Motors. Kask X.D1 pokonał takie produkty jak Arai Tour-X4, Shoei ADV, BMW GS, AGV AX8, Touratech Carbon, Shark Explore R i inne. Został uznany za najlepszy produkt w kategorii adventure.

NEXX X.D1 zdobył 9/10 punktów w kategorii jakości, 8/10 punktów za wizjer, 9/10 punktów za wnętrze, 9/10 punktów za wentylację, 9/10 punktów za wygodę jazdy i 8/10 punktów za przygotowanie do jazdy w terenie.

Najmocniejsze cechy kasku to wizjer, który otwiera się na tyle, że po wjechaniu na bezdroża można z łatwością założyć gogle. Oprócz tego kask posiada Pinlock dołączony w zestawie. Za stabilność odpowiada specjalny windstopper. Razem z kaskiem producent dołącza również dwa rodzaje podbródków – z regulowaną wentylacją oraz całkowicie przewiewny. Kask jest fabrycznie przygotowany do montażu interkomu.

To wszystko i wiele więcej możecie mieć już za 1249 złotych. Kask NEXX X.D1 jest dostępny w sklepie internetowym Inter Motors. Ocena magazynu RiDE tylko potwierdza, że warto się nim zainteresować.