A kask? Niech się buja! - Motogen.pl

Zastanawialiście się kiedyś gdzie odłożyć kask? Macie na niego specjalną półkę, odkładacie go na kanapę motocykla, a może wieszacie na kierownicy? Teraz możecie go włożyć w hamak – świeżo opatentowany system przechowywania kasków.

Nie, nie kupicie tego w Ikei. Tym razem Amerykanie uprzedzili Szwedów. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu szukał kluczyków do motocykla, rękawic, kominiarki czy okularów przeciwsłonecznych. Czasem zdarzy się, że któraś z tych niezbędnych do jazdy rzeczy zagubi się w tajemniczych okolicznościach i tracimy cenne minuty na grzebanie w szafie, szafce, szufladzie czy przeczesywaniu garażu w poszukiwaniu czegoś, co przecież 'musi gdzieś tu być!’. Taki właśnie problem chciał rozwiązać pomysłodawca konstrukcji, twórca Two Wheel Addiciton, który opatentował wynalazek hamak na kask (ang. Helmet Hammock).

Rzeczony hamak, czyli swego rodzaju miękka półka na kask, powieszony jest na poprzecznej żerdce, co umożliwia montaż kilku hamaków obok siebie. W środku mieści się kask integralny w rozmiarze od XS do XL. Zawieszenie pod kątem 45° zapobiega wypadnięciu kasku w przypadku uderzenia, a dodatkowe, mocowane na rzepy zawieszki pozwalają na wygodne przechowanie rękawic, kluczyków, zapasowego wizjera czy kominiarki, które do tej pory upychane były gdzieś indziej.

Na razie na stronie producenta nie ma cennika ani terminu, w którym hamak pojawi się na rynku, ale sama idea jest warta uwagi. A jak Wy oceniacie jej przydatność?