Zmień motocykl terenowy w skuter śnieżny - Motogen.pl

Firma Timbersled powstała w 2001 roku i początkowo zajmowała się dostarczaniem rozwiązań dla skuterów śnieżnych. Producent postanowił wykorzystać swoje doświadczenie i wkroczyć do branży motocyklowej z zestawem pozwalającym zmienić jednoślad w skuter śnieżny. Warto wspomnieć, że Timbersled od niedawna jest częścią koncernu Polaris.

Snow Cross SX120, bo taką nazwę nosi zestaw, został zbudowany specjalnie z myślą o maszynach terenowych. W jego skład wchodzi przednia płoza, sanki ze specjalnym bieżnikiem, a także tuningowane amortyzatory Fox Zero Pro i napęd marki JT. Amortyzatory Fox Zero Pro zostały specjalnie przystosowane do jazdy w śniegu, a Timbersled rozwija ten produkt od 2009 roku.

Z montażem powinien poradzić sobie każdy mechanik lub zaawansowany domorosły majsterkowicz, a szczegółowe instrukcje są umieszczone na stronie internetowej producenta.

Ceny zestawów zaczynają się od 5800 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na www.timbersled.com. Poniżej możecie zobaczyć Snow Cross SX120 w akcji.

 

Autor: Wojciech Grzesiak