Yamaha TMAX Hypermodified - skuter, którego będą zazdrościć sąsiedzi - Motogen.pl

Yamaha TMAX Hypermodified to projekt powstały jeszcze w 2012 roku, ale prezentujemy go dopiero teraz. Okazją jest wywiad, którego udzielił nam Shun Miyazawa – twórca koncepcji „Faster Sons”. Miyazawa wspomniał nam między innymi o ekstremalnie przerobionej przez studio Roland Sands Design Yamasze TMAX.

 

==> Przeczytaj nasz wywiad z twórcą mrocznej strony Yamahy oraz koncepcji „Faster Sons” <==

Yamaha TMAX to najmocniejszy skuter w ofercie japońskiego producenta. Silnik o pojemności 530 cm3 generuje moc 46 koni mechanicznych i dysponuje 52,3 Nm momentu obrotowego. Dlaczego go więc nie odchudzić i nie zaszaleć z jego wyglądem? Z takiego założenia wyszła ekipa z Kalifornii, która ostro zaszalała z TMAX’em.

W przypadku tego projektu skuter przeszedł nie tylko ekstremalną zmianę wyglądu, ale również ekstremalną zmianę techniczną. Silnik TMAX’a został doładowany kompresorem… Przeprojektowano również ramę tak aby pomieściła nowy układ chłodzenia. Przy okazji TMAX zgubił kilka kilogramów, ale nie podano dokładnego wyniku tak samo jak nie podano wyników z hamowni po doładowaniu silnika kompresorem. Ale czy to takie ważne? Chyba nikt z nas nie pogardziłby przejażdżką takim potworem.

 

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak